Wpis z mikrobloga

#mdm #mieszkanie #kredythipoteczny
Mirki z Warszawy czy macie jakieś pomysły gdzie i na jakich portalach szukać mieszkań pod zakup z mdm?
Tak wiem, że jest mało czasu na znalezienie... ;) Bardziej bolą masakrycznie niskie stawki za m2, które muszą spełniać mieszkania. Z rynku pierwotnego raczej widuję mieszkania za 7,5-8 tys. a potrzebne jest 6,2 tys./m2. Czy macie jakieś doświadczenia odnośnie negocjacji cen (raczej liczę na obniżkę maks 5%)?
Czy przy obecnych stawkach da się mocno zejść z ceny żeby się na mdm załapać? Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym rynkiem to bardzo proszę o pomoc. A może jest ktoś od dewelopera/agencji nieruchomości kto mógłby podpowiedzieć coś ciekawego?
Z góry dziękuję za pomoc. :)
  • 10
  • Odpowiedz
@Daurita jakie dzielnice cię interesują? Dosłownie 2-3 miesiące temu siedziałem w temacie, nic, ale to nic nie ma w sensownych lokacjach w tych cenach
  • Odpowiedz
@Daurita: na wtórnym będą to nory do kapitalnego remontu. Na pierwotnym musisz być gotowa na gorsza lokalizacje i to, że z pewnością nie będzie to najlepsze mieszkanie w całym budynku. Prędzej parter lub mieszkanie z wystawa polnoc-wschod, gorszy układ pomieszczen itp. Kolejna rzecz... Tanio może znaczyć drogo - deweloper może odstawić lipę, mdm zapłacisz w paliwie dojeżdżając do pracy. Koniecznie czytaj opinie o deweloperach!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@foxbond myslimy o Bemowie (Lazurowa, Bataliony Chlopskie...), Woli, teraz już myślimy o Tarchominie, bliskiej Białołęce. Jest masakra z cenami, szczególnie że zmniejszyli limit na MDM z 6500 na 6200...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sabarolus dzięki :) pracuję w branży, u generanego wykonawcy, więc trochę łatwiej o opinię o deweloperach nawet z innej ręki niż Internet. Pytałam nawet w pracy o mieszkania to raczej polecają mi Marki, itd... ;)
  • Odpowiedz
@Daurita: no tak to się dało przewidzieć. Ceny troszkę ruszyły do góry i jest jak jest. Co gorsza skłonnoć deweloperów do negocjacji jest również gorsza niż jeszcze 2-3 lata temu.
  • Odpowiedz
@Daurita: Na MDM to możesz zapytać na Osiedle Wilno od DomDev na Targówku. Według mnie lokalizacja znacznie lepsza niż Białołęka. Ceny na start to jakieś 6500-6700, ale raczej przy MDM będą w stanie coś zaproponować ;)
  • Odpowiedz