Wpis z mikrobloga

#elex #crpg #arpg

Wczoraj w nocy skonczylem i mam troche recenzje bez spoilerow

1. Muzyka

Jak zwykle banal, nie zapamietalem ani jednej sciezki dzwiekowej, do tego jest zle zbalansowana glosnosc, rozmowy sa bardzo ciche, walka mega glosna, grajac w nocy na glosnikach jest bardzo zle, nie dalo sie tego suwakami poprawic.

2. Fabula

Dupy nie urywa, ale pod koniec sie ladnie rozkreca. Imo powyzej sredniej. Jak dla mnie zla dynamika jest. Na koncu gry za duzo plot twistow, wyjasnien, wszystko na raz, mogli to dawkowac troche.

3. Postacie

Chyba najwieksza wada tej gry, postacie sa banalne, bez charakteru, nudne, sztampowe. Glowna postac to chyba najciekawsza osoba z tej gry. Towarzysze to porazka dla mnie.

4. Mechanika

Gothic w 100%, wg mnie jetpack to genialna rzecz, ktora zmienia rozgrywke na dobre i odblokowuje nowe mozliwosci.

5. Walka

Ja gralem postacia hybrydowe, pod PSI, walke wrecz i strzelanie, gralo sie ok nawet na trudnym poziomie, na kazdego przeciwnika byla inna taktyka. Walka tez mocno gothicowa. Rozczarowujacy jest nierowny poziom trudnosci, na poczatku jest niesamowicie ciezko, by na koncu rozwalic bossa przez przypadek spellami AoE xD

Garsc tipow bezspoilerowych:

- zainwestuj w zbieranie trofeow ze zwierzat jezeli chcesz miec kase
- bronie dwureczne do walki wrecz sa za wolne
- statystyki nic nie daja oprocz odblokowania ulepszen/ekwipunku
- zdobadz miotacz ognia jezeli jest ci trudno na poczatku
- duzo osob pisze zeby jak najszybciej dostac sie do frakcji i olac inne questy z innych frakcji, ze nic sie nie straci, imo sie traci, ja zrobilem najpierw wszystkie mozliwe questy z kazdej frakcji i dopiero dolaczylem do wybranej
- niektore przedmioty sie odnawiaja u kupcow po drugiej rozmowie

Ogolnie 7/10 na tle innych crpg/arpg typu BG czy Gothic, na pewno kupie dodatek/druga czesc.
  • 10
@Hatespinner: pisałem na wykopie rozwiązanie tego problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Sqn121: ja miałem wielee... A to główny bohater zbugował się w czasie ataku, a to towarzysz olewał walkę, albo wpadłem pod tekstury/przeszedłem przez nie i wiele innych