Wpis z mikrobloga

Odsetek mieszkań wyposażonych w łazienkę w 2016 r.

Warto wyjaśnić co jest rozumiane przez mieszkanie wyposażone w łazienkę:

"pomieszczenie, w którym zainstalowana jest wanna lub prysznic, bądź oba te urządzenia oraz urządzenia odprowadzające ścieki do sieci kanalizacyjnej lub do urządzeń lokalnych (zbiorniki bezodpływowe, przydomowe oczyszczalnie ścieków)"

Zapraszam do obserwowania tagu, w którym będę wrzucał różne mapy obrazujące aktualną sytuację → #widaczabory

[ #statystyka #mapy #mapporn #ciekawostki #infrastrukturanadzis #polska ]
czarnobiaua - Odsetek mieszkań wyposażonych w łazienkę w 2016 r.

Warto wyjaśnić co...

źródło: comment_Jx0gZkvOqKSwJYKOdAeM7v43TRxKpDW9.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
  • 0
@hpiotrekh w sumie to był byś zaskoczony jak niektóre gminy prężnie działają jeśli chodzi o opiekę nad takimi ludźmi. A raczej takie dane sprawdzają szpitale, po prostu przy przyjęciu robi się wywiad i pyta o warunki sanitarne i masę innych rzeczy a każdy szpital na obowiązek sprawozdawczości.
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: Tak, a co, spisywali każdą osobę ze wsi? Wiesz, że nie. Ankiety nie szły do każdego gospodarstwa, tylko je losowano. Jeśli policzyli puste domy bez mieszkańców, jakich na Podlasiu wiele.... sam tu masz człowieka ze wsi, gdzie większość chałup ma łazienki, a na mapie wychodzi, że tylko jedna czwarta wsi. Czyli coś tu śmierdzi.
  • Odpowiedz
@lavinka ale chodzi mi co to za metodologia jest tego, kto to badal, jak i kiedy bo sondaze prezydenckie to wiadome jak wygladaja a te badania lazienek czy czegos to nie wiem jak?
  • Odpowiedz
Jeśli policzyli puste domy bez mieszkańców, jakich na Podlasiu wiele.


@lavinka: Po raz kolejny zwracam Ci uwagę, że nie masz pojęcia jak wygląda metodologia badań, w jaki sposób jest budowana próba itp.

sam tu masz człowieka ze wsi, gdzie większość chałup ma łazienki, a na mapie wychodzi, że tylko jedna czwarta wsi. Czyli coś tu śmierdzi.


@lavinka: Mylisz wieś z gminą, po raz kolejny pytam czy widziałaś wszystkie mieszkania w
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: Mam większe od Ciebie. Jakaż to tajemnicza metodologia? Przecież GUS w każdym spisie ją dokładnie podaje. Do spisu losowano ludzi do dokładnych ankiet, jeśli do innych map brali wiadomości gmin, to na pewno dane są nieprawdziwe, bo gminy nie mają bladego pojęcia, kto ma w domu łazienkę.
  • Odpowiedz
Mam większe od Ciebie. Jakaż to tajemnicza metodologia? Przecież GUS w każdym spisie ją dokładnie podaje.


@lavinka: Zacytuj proszę, skoro masz większe pojęcie.

to na pewno dane są nieprawdziwe,


@lavinka: "na pewno", bo wykopek tak pisze? Masz lepsze pojęcie o badaniach, budowaniu reprezentatywnych prób, przeprowadzaniu spisów powszechnych i sprawozdawczości w prawie 40-milionowym kraju? O przedziałach ufności, wieloletnim doświadczeniu w badaniach, w których biorą udział miliony respondentów zarówno instytucjonalnych, jak i
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: A wiesz może:
1. Czy na terenie zachodu uwzględniono "prywatne publiczne toalety" na korytarzach, jak w Kiepskich?
2. Masz jakieś dane dla Niemiec sprzed 1914? Czy tam naprawdę nawet we wschodnich zakątkach co najmniej 90% domów miało łazienkę? Nie chce mi się wierzyć, że jest to spowodowane tylko zaborami, może są jakieś inne przyczyny (np. inna sieć osadnicza)?
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: Mam jakie takie pojęcie o badaniach, bo często je czytam, a tam na początku na ogół jest ładnie opisane, jakiej metodologii użyto. Więc źle trafiłeś prosiaczku.
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: Ty nawet nie czytasz, więc i tak jestem do przodu. Nawet nie potrafisz podać metodologii tych badań, tylko się rzucasz. Gdy ona jest podana przy każdym badaniu, czarno na białym, i tak, spis powszechny to było losowanie. Tylko niektórym ludziom zadawano pytania o łazienkę, lodówkę czy telewizor. Ze wszystkimi ankietami tak jest. Jeśli brali info o łazienkach od gmin to bez szans, by mieli aktualne dane. Na Mazowszu 105 (jak
  • Odpowiedz
@lavinka: pytanie naprowadzające. Czy jeśli losuje się ileś tam procent do próby to czy robi się to jak leci, czy może w sposób - że tak powiem - uporządkowany? Nie będę po raz kolejny zadawał pytania o przedziały ufnosci i inne rzeczy związane z badaniami reprezentacyjnymi, ponieważ widzę że czytasz tylko to co Ci pasuje. Eot z mojej strony.
  • Odpowiedz
@czarnobiaua: Robi się to wg klucza. Ale jeśli w danej wsi jest sto chałup, a wylosuje się dwie, pechowo te, które nie istnieją, bo to się robi bez sprawdzenia w terenie, to potem wychodzą takie kwiatki. Byłeś kiedyś w okolicy Puszczy Białowieskiej? Tam czasem pół wsi stoi opuszczone. Reszta nowa, murowana, pełen luksus. Tylko pewnie gmina o tym nie wie, bo sołtys nie ma co robić, tylko sprawdzać, co kto ma
  • Odpowiedz
Robi się to wg klucza. Ale jeśli w danej wsi jest sto chałup, a wylosuje się dwie, pechowo te, które nie istnieją, bo to się robi bez sprawdzenia w terenie,

Jak znam życie, połowa ankiet jest wypisana na lewo, bo ankietera poszczuto psem.


@lavinka: Miałem coś napisać, ale jednak szkoda strzępić język.
  • Odpowiedz