Wpis z mikrobloga

Nigdy nie korzystałem z #blablacar
Jak to wygląda od strony kierowcy?
Czy ktoś się przywala do kierowców jak np taxi do ubera?
Jak to wygląda pod kontem #prawo i #podatki ?
Czy przejazd płatną drogą mam uwzględnić w cenie?
Czy to kierowca decyduje o miejscu startu (tzn. Start z mojego miasta, ale z parkingu pod moim blokiem)?
Zakładam konto, dodaję przejazd (+ ew. weryfikacja) i tyle?
  • 9
  • Odpowiedz
@modzelem: nie, bo na tym nie zarabiasz. poza tym to nie są regularne przejazdy, a jedynie dzielenie kosztów podczas przejazdu, który i tak by się odbył. Nie było żadnej afery z kontrolami. Jedyny zgrzyt może być przy kolizji i kwestiach odszkodowań. Ale i tak nie jest to podciagane pod zarobkowy przewoz osob
  • Odpowiedz
@modzelem: masz opcje automatycznego potwierdzania, albo ręcznego. ja zawsze mam ręczne, bo ogłaszam też na grupach fb, więc nie chce żeby ktoś zajął ostatnie miejsce tu i tu. ale nawet po akceptacji rezerwacji możesz anulować.
  • Odpowiedz
@modzelem: @hpiotrekh dobrze pisze :) Ogłaszając przejazdy w BlaBlaCar nie jesteś w żaden sposób w konfilikcie z prawem podatkowym. Nie przestajesz być prywatnym kierowcą więc jesteś tak również traktowany w razie jakiegokolwiek wypadku. Jest to taka sama sytuacja jakbyś podwoził swoim autem znajomych. Na naszej stronie znajedziesz artykuły opisujące dokładnie kwestie podatkowe: www.blablacar.pl/blablalife/nowoczesne-podrozowanie/zaufanie/wspolne-przejazdy-podatki i ubezpieczeniowe: www.blablacar.pl/blablalife/nowoczesne-podrozowanie/zaufanie/wspolne-przejazdy-ubezpieczenie .
  • Odpowiedz