Wpis z mikrobloga

@EmPfLiX: obecnie mam amd fx6300 ale nie chodzi to już tak dobrze z dyskiem SSD i gtx 560 ti. Ciągłe ściny czy to podczas przeglądania netu, oglądana filmu czy grania doprowadzają do szału. I5 3470, procek do 600 złotych tak myślę
@Jakwchlewie:

Ciągłe ściny czy to podczas przeglądania netu, oglądana filmu czy grania doprowadzają do szału


dafuq, coś masz #!$%@? chyba w tym kompie.

A tak to do 600zł można znaleźć i haswella i dobrać jakąś H87 płytę główną.
@Jakwchlewie: eh

To tak nie działa, że kupujesz płytę i możesz wrzucić każdy procek do niej. Każda płyta ma chipset (ta w linku to B250) i obsługuje tylko Intele 7 generacji, czyli np. i5 7400 albo Pentiumy. W cenie do 600zł to średnio coś dobrać, zwłaszcza że ta generacja jest już martwa i wychodzi następna, o wiele lepsza. 7400 kosztuje 725~ pln i jest jedyną opcją pod tą płytę zbliżoną do
@Amasugiru: okej to więc tak na kartę graficzną już się zdecydowałem będzie to gtx 1060 6gb, jeśli chodzi o płytę i procesor to jest problem większy z procesorem gdyż nie wiem jaki wybrać, wydaje mi się że kupię używkę, z tym że chciałbym już na DDR 4 bo widziałem pamięci 8 GB za 380 złotych. Chciałbym żeby procesor pociągnął tą kartę i żeby gry chodziły na full takie jak fifa18 czy
@Jakwchlewie: Do komfortowej gry wcale nie potrzeba DDR4, DDR3 w zupełności wystarczą. Dążę do tego, że bez wydawania kasy na RAM (użyjesz ten co masz, ewentualnie dokupisz) będzie można wziąć lepszy procesor poprzednich generacji typu i7-4770 (np. http://allegro.pl/intel-core-i7-4770-4x-3-4ghz-3-9ghz-hd4600-pasta-i6960287312.html i dokupujesz chłodzenie) i on starczy Ci na długo. Oczywiście używany/w przecenie. Tak czy siak jeśli chodzi o gry to karta będzie ograniczać a nie procek. 1060 6GB jest dobrym wyborem i wymienione
@Amasugiru: ta i7 jest zdecydowanie lepsza od tej i5 duża różnica? Rozumiem że obie są zdecydowanie lepsze od fx6300 A jaką kartę byś polecił do tej i7 oczywiście z DDR 3 a do i5 jaką z DDR 3? Dziękuję za odpowiedź i rady.
@Jakwchlewie: W grach różnica raczej niezauważalna, zwłaszcza tych starszych. Na korzyść i7 wpływa więcej wątków procesora (8 vs 4), które się mogą przydać w co raz to większej ilości nowych gier i po prostu jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem (starczy na dłużej). No i koszt platformy jest tańszy, bo oszczędzasz na RAM. Co wybierzesz nie będzie źle.

Co do karty to należy ją traktować jako całkowicie odseparowaną część zestawu. Karta zawsze będzie
@Amasugiru: przepraszam nie karta a płyta główna bo na kartę graficzną już się zdecydowałem. Jaką płytę do i7 byś polecił? A to czy karta gtx 1060 podejdzie do fx6300 czy to nie będzie ze sobą współpracować, jednak wolę te i7, mam już dosyć amd i zostanę przy DDR 3, mam corsair 1600
@Jakwchlewie: Każda będzie pasować, która wspiera ten procesor. Na szybko przejrzałem to ta mi się spodobała http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-z97m-anniversary-1150-fv-gw-i7016833895.html

Jeśli może być micro ATX to bym brał, tania, nowa i chipset Z97, czyli najlepszy. Jak wolisz płytę dużych gabarytów to trzeba jeszcze poszukać.

Pamiętaj, że została tylko jedna sztuka tego procesora i7 co jest w linku. No i musisz dokupić jakieś chłodzenie, ale to koszt jakichś 50-60zł wydajne chłodzenie typu https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-spc145-858456/
Można też