Wpis z mikrobloga

#braciawniewierze!

Jeden z nas, niejaki @zdzislaw_in, prowadzi videoblog w na YT - "Słowo na niedzielę". Oto jeden z jego filmików.

Daję akurat ten, a nie inny, bo jest on moim zdaniem najlepszy z tych, na które się póki co natknąłem (chociaż prawda taka, że sporo jeszcze do przejrzenia mi zostało!), a poza tym leży on praktycznie w centrum mojej ateistycznej filozofii - porusza bowiem dwa tematy: po pierwsze, wskazuje na bezrefleksyjność wiary wielu Polaków, "dziedziczny" katolicyzm przenoszony z rodziców na dziecko, bez żadnej zadumy na tym, jakie wartości i zobowiązania taki katolicyzm ze sobą niesie. Po drugie - pokazuje przyczyny takiego stanu rzeczy, którym jest m.in. katolicka indoktrynacja w szkołach.

Życzę miłej "lektury". Co jakiś czas (raczej niekoniecznie co niedzielę) rzucę ten czy ów filmik kolegi Zdzisława. Pozdrawiam i miłej niedzieli!

#religia #ateizm #indoktrynacja
haes82 - #braciawniewierze!

Jeden z nas, niejaki @zdzislaw_in, prowadzi videoblog ...
  • 2
@haes82: dobrze rozumiem, że będąc ateistą oglądasz filmiki o ateistach mówiących o wierze? co z wami jest #!$%@? nie tak? xD
ja w sieci nie szukam filmów ani o bogu ani o nie bogu, bo mnie to #!$%@? nie interesuje w ogóle, a wy tracicie czas na jakieś bzdety
@hpiotrekh: W normalnej rzeczywistości byłoby tak, jak mówisz. Ja też nie szukam w necie filmików o świadkach jehowy, wyznawcach Jedi ani jakichś innych zoroastrianach, bo to mnie nie interesuje.

Ale faktem jest, że kiedy religia przekroczy pewien próg powszechności, wpływa na życie każdego z nas (i to niekoniecznie pozytywnie) czy tego chcemy, czy nie. Ogólnie raczej nie wnikam w treść wierzeń (chociaż zdarza mi się to i owo wyśmiać, bo trudno