Wpis z mikrobloga

Mirki,

Jestem w przededniu sprzedaży swojego GOLFA 6 1.6 TDI 2012. Samochód mega bezproblemowy, ale nie dostarczający żadnych emocji.

Chciałbym kupić coś lepszego, z lepszym silnikiem, w wyższej klasie- jest jeden mankament, mam budżet koło 60k.
Głównie jeżdżę po Warszawie.
Myślałem o BMW seria 1, ale jakoś ten tył mi nie leży, poza tym wydaje się jakiś mega mały. Potem wpadłem na Mercedesa klase A W176, ale kurde bardzo mało ich jest na otomoto, i nie wiem czy w tym budżecie kupię. O BMW serii 3, Audi a4 chyba nie ma co myśleć.

Proszę polećcie mi na co warto zwrócić uwagę. Dodam też, że nie wykluczam jakieś suva, jestem mega wysoki i fajnie by było mieć taki duży samochód.

Najbardzij mi zależy na: klasie premium(chcialbym czerpac przyjemnosc z jazdy samochodem), budżet<60k, polska dystrybucja, fajny silnik

#samochod #motoryzacja #carboners #cars #kiciochpyta
  • 14
@Mbw3 Ty, albo sprzedaj tego Golfa i kup BMW w benzynie, R6, może jakimś cudem E92 328i dostaniesz. Będzie stare, ale chciałeś premium, a jak boisz się napraw (będą) to zostaw Golfa.
@kipowrot Się znawca odezwał.

@Mbw3 Fajne auto, dobrze się prowadzi. Jak znajdziesz wersje z 1.75 to jeździ bardzo szybko. Ma jednak słabo zrobione wnętrze i w niektórych egzemplarzach potrafi trzeszczeć.
@jeloo tbi to jeszcze, ale trochę trzeba być masochista, żeby jeździć alfa, albo mieć #!$%@? na niedociągnięcia lub awarie i niedorobki, a jak nie to co chwilę trzeba coś wymieniać.
No i jak chłop przyzna rodzicom, że jest pedałem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może poszukać starszego S3, po małych modach to może wymiatac.
@kipowrot Jakie konkretnie niedociągnięcia, niedoróbki i awarie? Bo ostatnie awaryjne jakie znam, to 156 z benzynowymi TS. Tyle, że od 13 lat ich nie produkują.
@Mbw3
W176 to fajne auto. Jechałem raz ale jako pasażer wersja 250 czyli 211 koni. Bardzo sprawne i żwawe auto. Jeśli będziesz jeździł głównie po mieście to spalanie czy to model 200 czy 250 będzie podobne a różnica w przyspieszeniu znaczna.
Tylko nie wiem w jakim stanie auta w twoim budżecie się łapią. Nie śledzę oferty w tym segmencie. Bardziej auta klasy D.