Wpis z mikrobloga

Zarówno ja, jak i każdy szanujący się gamer, wie, że MOBA to najgorszy gatunek gier wideo. Gówno poniżające gracza i traktujące go jak skończonego debila. Nie potrafię zrozumieć jak ten podgatunek może być popularny. Chyba tylko dlatego, że większość ludzkości to idioci. #!$%@?, gry polegające na bezsensownym #!$%@? myszką i losowymi przyciskami na klawiaturze powinny być zniesione ustawą. Co to w ogóle jest? Zero skilla, zero myślenia, zero jakiejkolwiek wyobraźni. Wystarczy siedzieć i klikać cokolwiek na oślep. A te ameby jeszcze to przeżywają i emocjonują się tym. Ba, te #!$%@? imbecyle oglądają streamy z tego #!$%@? lola i doty. No nie przeżyję tego. Jest tyle świetnych rodzajów gier. Np. RTS'y, które są królowymi gier komputerowych. Wymagają ciągłego skupienia, wyciągania wniosków, przewidywania ruchu przeciwników, jak i strategicznego myślenia, dostosowywania się do aktualnej sytuacji w rozgrywce, w #!$%@? rozwijające. Jak ktoś mi powie, że w LoLu tez trzeba mieć strategiczne myślenie to chyba #!$%@?ę. Rozwinięcie paru umiejętności i #!$%@? w grupkę przeciwników nie wymaga mózgu. FPS'y i TPS'y też biją na głowę te #!$%@? MOBA. Żeby być dobrym w shootery trzeba mieć tego skilla w łapie, wyrobioną pamięć mięśniową w nagdarstku, niebanalny refleks, świetną komunikację ze swoim teamem, jak np. w Counter Strike'u. Jakbyście nie srali na cs'a to i tak on sra na tę waszą dotę. Trzeba znać mapy, pozycje, ustawianie się, smoke'i, taktyki. Byle debil w cs'a to może co najwyżej grać na serwerze 20vs20, a tacy ludzie grają rankedy w lolu albo w ogóle są nawet proplayerami. Jak #!$%@? można zarabiać na graniu w coś takiego? Idąc tym tropem za robienie kupy powinni mi płacić, bo wiele się jedno od drugiego nie różni. Mam wymieniać dalej, co jest lepsze od tych battle arenek? Gry sportowe, wyścigowe, bijatyki, które opierają się na zręczności gracza. Poza tym w taką fifę albo mortala można zagrać w kilka osób na jednym kompie albo konsoli na imprezie i dobrze sie bawić. A w moba? Siedzi taki sam #!$%@? piwniczak i bez sensu #!$%@? po klawie aż skrzypi, by za chwilę walić konia, bo wygrał. Zresztą jak przegra to też trzepie kapucyna z radości, że może powyzywać swój team i przeciwników. Skradanki, platformówki, gry logiczne opierają się na inteligencji gracza, przewidywaniu co trzeba robić dalej, nikt nie prowadzi za rączkę, wszystko trzeba samemu odkryć. Do lola są poradniki do każdej postaci, bez których nikt nie potrafiłby w to gówno grać. RPG to też świetny gatunek, może nie wymaga wielkich umiejętności, ale wielką zaletą jest to jak rozwija wyobraźnię. Dzięki niemu można uciec od ciężkiej rzeczywistości do innego świata, przeżywać przygody, cieszyć się fabułą i samemu tworzyć historię. No i pokaż mi ktoś moba, które będzie mogło co najwyżej buty czyścić pozostałym rodzajom gier. Nie ma takiego. MOBA mogę co najwyżej porównać do Clickerów albo gier na fb pokroju FarmVille, co to karyńska w nie grają. To i tak słabe porównanie, bo karyny mimo wszystko mają więcej rozumu niż gracze lola czy doty, no i chociaż uprawiają seks. Tego nie da się porównać do niczego, co da się w najmniejszym stopniu szanować. #!$%@? dostaję jak tylko sobie pomyślę, że ktoś może w to grać nieironicznie. Możecie powiedzieć, że to tylko gra. Ale nie chodzi o to. Problemem jest to, jak niebezpiecznie wzrosła popularność tego barachła. Kiedyś gry rozwijały, pomagały wyjść ze #!$%@?, bo można było komuś zaimponować swoją inteligencją, sprytem. A teraz co? Kasa sie robi na takim szajsie, bo ciemna masa leci za trendami i nie rozumie jak bardzo jest to szkodliwe dla wszystkich graczy. Można wybrać tyle świetnych gatunków i rodzajów gier, ale nie, ludzkość musi być #!$%@?. Dać im byle co i się cieszą. Niestety nadal miliony debili będzie grać w te moba, odmóżdżające gówno, najbardziej infantylną formę zabawy. Nie wiem jak ludzie grający w to mogą patrzeć w lustro. Siedzieć godzinami nad takim syfem, drzeć mordę przez mikrofon na innych, napieradalać byle jak najszybciej myszką i zapewniać sobie brak ruchania do końca życia. Zajebista rozrywka. Kupilibyście sobie normalną grę, a nie w byle darmowe gówno gracie, bo jest darmowe. Szanujmy się. Skoro nawet twórcy dają to coś za darmo, to jasny znak, że sami wiedzą jak beznadziejne gry wydają. Właśnie przez takie ścierwo ludzie niezwiązani w ogóle z grami mają złe zdanie o gamerach. Bo biorą próbkę statystyczną ze społeczności lola. I co o takich podludziach mogą pomyśleć? Mnie samemu jest wstyd za to, że kogoś takiego porównuje się ze mną oraz innymi normalnymi graczami, którzy potrafią wybrać rozrywkę na przyzwoitym poziomie. Że mówią o graczach jak o upośledzonych dzieciach. Czy to nie jest wystarczający argument, jak #!$%@? są te "gry"? MOBA niszczy wizerunek graczy, więc wszyscy ludzie kochający gry powinni walczyć z tym syfem i nie pozwolić mu się rozwijać. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym

Niby pasta, ale jednak to prawda xD
#pasta #truestory #pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Yolocaust cóż jak dla mnie na naprawdę wysokim poziomie moba i rtsy nie różnią się tak bardzo jeśli chodzi o umiejętności przewidywania ruchu przeciwnika
  • Odpowiedz
Gówno poniżające gracza i traktujące go jak skończonego debila. Nie potrafię zrozumieć jak ten podgatunek może być popularny. Chyba tylko dlatego, że większość ludzkości to idioci. #!$%@?, gry polegające na bezsensownym #!$%@? myszką i losowymi przyciskami na klawiaturze powinny być zniesione ustawą. Co to w ogóle jest? Zero skilla, zero myślenia, zero jakiejkolwiek wyobraźni. Wystarczy siedzieć i klikać cokolwiek na oślep.


@Yolocaust:
Na 2 pułapki Caitlyn składam takich skrubów xD
Flypho - > Gówno poniżające gracza i traktujące go jak skończonego debila. Nie potraf...

źródło: comment_Qt2XW8s5x9hO8mcFb8tcVVtXfLnWVMl5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz