Wpis z mikrobloga

Na jednym z portali społecznościowych, w pewnej grupie zaistniała gównoburza o system dla webdevelopera.
Oczywiście zamieniam gównoburzę w dyskusję i przenoszę na mirko. Miłoby było jakbyście uzasadnili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaki system jest najlepszy dla WebDev?

  • Windows 7/10 46.6% (83)
  • MacOS 24.7% (44)
  • Linux (podaj dystrybucję) 28.7% (51)

Oddanych głosów: 178

  • 54
  • Odpowiedz
@kaczor: No niestety przez specyficzne oprogramowanie muszę ją mieć, a też jako drugi system nie ma sensu bo żeby na chwilę coś zobaczyć i skorzystać musiał bym robić restart dwa razy, chyba kupię maca :P
  • Odpowiedz
@kaczor: Wg szefa jesteśmy najbardziej kosztownym działem w firmie - komputery dla pracowników, drukarki i inne #!$%@?, które nie jest im potrzebne kupowane jest na nasz dział i nasz magazyn, więc te 400 czy 500 PLN to trochę dla nich jest, z tego powodu pracuję na laptopie za 1600zł a nie na czymś normalnym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@KornixPL: A jakiego to specjalistycznego oprogramowania uzywasz ktorego nie da sie zastapic linuxowym odpowiednikiem. Ja backend i sysadmin lece wylacznie na linuxie, Ubuntu i pokrewne. Jesli potrzebujesz czegos czego nie ma na Linux to Mac. Windows to wedlug mnie ostatecznosc.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Nie ma znaczenia, wszystkie systemy mnie drażnią mniej więcej jednakowo. Więc jakiego by ktoś systemu nie wybrał to spokojnie można programować. Już o vagrantach/dockerach to nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@GreenFlem:

A jakiego to specjalistycznego oprogramowania uzywasz ktorego nie da sie zastapic linuxowym odpowiednikiem. Ja backend i sysadmin lece wylacznie na linuxie, Ubuntu i pokrewne. Jesli potrzebujesz czegos czego nie ma na Linux to Mac. Windows to wedlug mnie ostatecznosc.


Jak już ktos czesniej napsial system jest bez wiekszego znaczenia ale jeśli pytasz czego brakuje np. w linuxie czy osx
  • Odpowiedz
@baidu: Linux:

1. Alberta uzywam na codzien na Ubuntu Mate i bardzo ladnie to smiga. Na zwyklym Ubuntu jest in lanucher ktorego uzywam co prawda mniej ale dziala. W KDE (mam KDE Neon) jest natywny launcher (Krunner?).
2. Tu tez zalezy do czego uzywasz PS. Lata temu gdy pracowalem na Windowsie postanowilem w koncu przesiasc sie full time na linuxa. Zeby to zrobic postanowilem pozamieniac wszystkie apki windowsowe na odpowiedniki dostepne na Linuxie. PS zastapil mi Gimp w trybie single-window mode i z modernizacjami zmieniajacymi skroty na te z PS i ustawiajacymi layaout na taki jak w PS. Sprawdzilo sie to idealnie. Obecnie uzywam Gimpa bez tych modyfikacji ale wtedy bardzo pomogli mi to przesiasc sie. Oczywscie ja nie operowalem na plikach PSD i mi bylo
  • Odpowiedz
@GreenFlem:

1. Alberta uzywam na codzien na Ubuntu Mate i bardzo ladnie to smiga. Na zwyklym Ubuntu jest in lanucher ktorego uzywam co prawda mniej ale dziala. W KDE (mam KDE Neon) jest natywny launcher (Krunner?).


Chyba nie do konca zrozumiales co napisalem. Wiem ze jest Albert korzystalem z niego ale tak jak pisalem nie ma on mozliwosci jak WOX czy Alfred.
Podstawowa rzecz która nie dziala w Albercie jak należy to możliwosc przechodzenia pomiedzy aplikacjami (podczas pracy w systemie zazwyczaj dana aplikacje uruchamiasz tylko raz. Natomiast przeskakujesz miedzy otwartymi aplikacjami wielokrotnie dlatego funkcjonalnosc ta jest o wiele istotniejsza niż
  • Odpowiedz
@baidu: Ustalmy fakty czyli zamiast Alt+Tab ty klikasz Alt+Space (skrot do Alfreda), wpisujesz Sublime i Enter? Dziwne to troche. Tak czy siak powinienes uzywac Alt+Tab do przelaczania pomiedzy aplikacjami a do przelaczania pomiedzy oknami aplikacji na OSX uzywa sie Cmd+` (chyba), jest tez wersja tego skrotu na Ubuntu.

Konczac ta bezsensowna tyrade. Jezeli juz tak baaardzo chcesz robic to zle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@KornixPL: altualnie zawodowo koduje zarówno na win10 jak i ubuntu. Dodatkowo wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że w przeciągu 3 mies. albo będę miał do również do dyspozycji apple.

Który najlepszy? Trudno powiedzieć.
  • Odpowiedz
@GreenFlem:

Ustalmy fakty czyli zamiast Alt+Tab ty klikasz Alt+Space (skrot do Alfreda), wpisujesz Sublime i Enter? Dziwne to troche. Tak czy siak powinienes uzywac Alt+Tab do przelaczania pomiedzy aplikacjami a do przelaczania pomiedzy oknami aplikacji na OSX uzywa sie Cmd+` (chyba), jest tez wersja tego skrotu na Ubuntu.


Dlaczego powinienem używać Alt+Tab do przełączania pomiędzy aplikacjami? Bo ty tak powiedziałeś, bo ktoś tak system wymyślił, bo linuxa nie mogę dostosować do siebie? Co jest w tym nieprawidłowego? Może też mam stosować układ QWERTY zamiast Colemak lub Dvorak, bo inne są nieprawidłowe a ten wymyślony ponad sto lat temu dla maszyn do pisania jest najlepszy bo wszyscy go
  • Odpowiedz
@baidu: ok spoko z tym ze robisz to „złe” to był troll chyba nie zauważyłeś lennych ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście każdy używa to co mu najlepiej pasuje. Dlatego dałem ci rozwiązanie które pasuje do twojego workflow. Szkoda ze nie działa. Luzik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak frontend to pewnikiem fotoszopki potrzebujesz, więc windows.

@zolwixx: to chyba w januszexie front-end dev zajmuje się ciapaniem grafiki xD
Poza tym nawet wtedy, to Mac, a nie Windows, na którym śmiga fotosklep.
Na Windowsie pracują masochiści, a nie programiści.


Swoją drogą, wynik ankiety albo zaburzają przypadkowe członkinie koła gospodyń wiejskich albo jakieś czopki, co to hehe stronkę programuję w HTML na zajęcia w gimbazie, bo jak kurła z
  • Odpowiedz
większość popularnych edytorów jest multiplatformowa jeżeli chodzi o systemy operacyjne, więc żadna różnica moim zdaniem


@KornixPL: edytory tak ale co z całym środowiskiem? Chcesz jakiś manager pakietów, zazwyczaj to będzie NPM i się zaraz zaczynają na windzie schody. Korzystasz z systemu kontroli wersji, to jakieś zabiegi dziwne, a i tak w rezultacie lądujesz w linii poleceń gitbasha, czyli terminalu który na linuxie i macu jest natywnie, itd...
  • Odpowiedz