Wpis z mikrobloga

Na jednym z portali społecznościowych, w pewnej grupie zaistniała gównoburza o system dla webdevelopera.
Oczywiście zamieniam gównoburzę w dyskusję i przenoszę na mirko. Miłoby było jakbyście uzasadnili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaki system jest najlepszy dla WebDev?

  • Windows 7/10 46.6% (83)
  • MacOS 24.7% (44)
  • Linux (podaj dystrybucję) 28.7% (51)

Oddanych głosów: 178

  • 54
  • Odpowiedz
@KornixPL: jak frontend to pewnikiem fotoszopki potrzebujesz, więc windows.
jeśli linux, to w moim przypadku xubuntu sprawdził się idealnie (front/back bez fotoszopki)
  • Odpowiedz
@joolekk: Nie mam pojęcia, większość popularnych edytorów jest multiplatformowa jeżeli chodzi o systemy operacyjne, więc żadna różnica moim zdaniem, chyba że tak jak pisze @zolwixx, ale moim zdaniem PS jest coraz rzadziej używany przy frontendzie, chyba że logo, jakieś zdjęcia itd
  • Odpowiedz
@KornixPL: No chyba oczywiste że kolejność jest prosta: Linux, MacOS, kartka papieru...
Czemu? Proste: bash, natywne wsparcie dla wielu potrzebnych biblotek z różnych technologii, dobre kompilatory przede wszystkim wygoda.

Poza tym przypominam, że z założenia linux to system tworzony przez programistów dla programistów.

Poza tym większość serwerów stoi na linuxie. Miażdżąca większość.
  • Odpowiedz
@joolekk: Ja chyba też, moim zdaniem głównym narzędziem jest edytor, a system jeżeli działa dobrze i płynnie - a to już zależy od sprzętu - to tylko lepiej
  • Odpowiedz
@KornixPL: ja bym się zaklikał w Windzie - ten system nie jest na moje nerwy ;) dodatkowa zaleta, że konfiguracja np. apacha czy phpa możesz przegrać łatwo na serwer produkcyjny albo z serwera produkcyjnego do siebie
  • Odpowiedz
@kaczor: Od ostatniej aktualizacji też nie na moje.... Zastanawiam się co zrobić, skoro są programy, których potrzebuję, a stawianie wirtualki z windą dla kilku aplikacji jest trochę bez sensu... CHYBA, że postawię kompa w sieci i tam będą aplikacje,a ja będę się z nim łączył przez XRDP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaczor: Mam lenovo B50-80 z i3, 8GB RAM i SSD 240, ale #!$%@? mnie że teraz "zamknij" oznacza hibernację, za każdym razem zamiast kliknąć zamknij, trzasnąć klapą, włożyć go do plecaka to wciskam zamknij, idę się odlać, wracam, zakładam kurtkę i dopiero pakuję laptopa, z uruchamianiem to samo... Bo musi się otworzyć przeglądarka, panel sterowania, ipscanner, spotify i wszystko czego nie zamknąłem...
  • Odpowiedz
@KornixPL: no ja mam ustawioną sesję startową i hibernacje w Linuksie i wsio działa - ale, że pracuję w korpo, to mam RHEL ;) choć podobno od niedawna można mieć już Debiana - ale muszę to ogarnąć :>
  • Odpowiedz
@kaczor: Tylko że ja właśnie nie chcę sesji w windowsie dlatego daję zamknij, a po ostatnim update #!$%@? taki szajs jak apple w iOS z kalkulatorem, dosłownie, jakbym teraz go wyłączył i odpalił dopiero w domu to już Ci robię listę co mi się otwiera:

Libre Office Math,
Notatnik,
  • Odpowiedz