Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy mam problem z martwym klasycznym.
Robię go od niedawna i sztanga po prostu wypada mi z rąk, mam siłę podnieść, ale nie mam sił jej utrzymać. Bardzo mi się pocą ręce, myślę, że w tym jest problem.
Jakieś protipy? Rękawice? Magnezja? Paski? Prosta zmiana chwytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • 18
@czarekn paski magnezja przechwyt hookgrip. Do wyboru do koloru. Przechwyt uwaga na bajceps, paski nie wyrobisz chwytu ale wreszcie zrobisz Mc, Hookgrip boli a za magnezje ganiaja na sieciowkach
@czarekn:
Po pierwsze MAGNEZJA najlepsza kostka/proszek - ale za to wywalą cię z większości siłowni, (magnezje w kulce sobie odpuść) Alternatywa to magnezja w płynie która też się nada i z nią nie będziesz maił problemów na żadnej siłowni.

Po drugie - przechwyt albo hook grip - przechwyt może cię kosztować zerwany biceps, a hook grip nie nadaje się do robienia więcej niż 1repa (wtedy trzeba pasków używać)
@berti: @Artisanol: Nie jest to tylko moja opinia, a czołowych deadlifterów używających hook gripa np Leeman, Goggins

Przy większych ciężarach, hook grip niesamowicie tyra dłonie (kciuki) już kilka ciężkich jedynek tyra a co dopiero większy volume i serie z większą ilością powtórzeń. I kciuk się do tego nie dostosuje, bandażowanie kciuków także nie ochroni w 100% kciuka.
A robiąc T&G deadlift, drgania przy dotykaniu ziemi spowodują że będzie jeszcze gorzej.
@sebek1987: ale jakim ciężarem robisz te 8 powtórzeń, bo przy niższych ciężarach po pewnym czasie przyzwyczajenia, nie jest to aż tak uciążliwe. Chociaż i tak nie ma sensu używać hook gripa do repów, bo tak jak pisałem tyra się tylko dłonie, a nie ćwiczy siłę chwytu.
@IntruderXXL: 160kg to zrobię z 5-6 powtórzeń to już czuć paluchy. Ale bez Hookgripa przy 120 po trzech powtórzeniach wypada mi z rąk. Magnezji używam cały czas. Słaby uchwyt ale nie chce używać pasków.
@sebek1987: Więc ciężar nie jest jeszcze taki duży aby ręce dostały naprawdę po dupie, ale gdy ciężar ostro się zwiększy, to już nie jest tak komfortowo, porównałbym to do uczucia przytrzaśnięcia palca w drzwiach, które potrafi się nawet 2-3dni utrzymywać. A styrane dłonie wpływają naprawdę tragicznie na ćwiczenia i regenerację.

Właśnie tutaj też wychodzi kolejny problem hook gripa - ten chwyt tak naprawdę nie ćwiczy typowej siły chwytu! Więc jak masz