Wpis z mikrobloga

Mireczki mam taki problem.
2 miesiące temu sprzedałem poprzez #olx (znajomej mojej mamy z #pracbaza) sprzęt - frytkownice, grilla i podgrzewacz do parówek (zostało mi po nieudanej inwestycji).
Umówiłem się z nią że zapłaci mi 3000 zł w ciągu 3 miesięcy, bo nie miała gotówki. Po miesiącu dała mi 1000 zł. Dziś oznajmiła mojej mamie że sprzęt używa dużo prądu i nie ma na nim dużo zarobku i zostawi sobie frytkownice a resztę odda.
Nie za bardzo mi to leży.
Czy przy zawarciu umowy ustnej z płatnością w ratach mogę jakoś dochodzić swoich pieniędzy? Czy mogę odmówić przyjęcia z powrotem towaru (wydaje mi się ze tak ale może się mylę?) ? Czy mogę zażądać zapłaty za używanie tego sprzętu przez 2 miesiące w przypadku akceptacji zwrotu?

#prawo #prawokonsumenckie #kiciochpyta #masz @LaudatorLibertatis
  • 15
@goras:
nie musisz przyjmować sprzętu
umowa ustna tak samo ważna jak pisemna
i koniec.
A czy komuś się podoba czy nie, to już jego sprawa. Może to przecież sprzedać
@goras: Nie przyjmuj zwrotu - jako, że sprzedałeś jako osoba prywatna nie obowiązuje Ciebie przyjęcia zwrotu.

Jak grażyna nie będzie chciała płacić przejedź się z kolegami na miejsce to zmieni zdanie, i skończy się grazynowanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@centrala_rybna: Ja bym miał osobiście #!$%@?, tylko nie chce żeby mama miała kwas w robocie. Dla mnie nie do pomyślenia jest coś kupić, poużywać zarobkowo a jak się znudzi/nie uda oddać.
@tsset: tylko czy kasę odzyskam. Przed sądowe wezwanie do zapłaty?
@goras: grażyna jest kierowniczką twojej mamy?
Powiedz że umawiałeś się na sprzedaż, a nie wypożyczenie. Wypożyczenie kosztuje wg Ciebie 500 zł za miesiąc, niech daje ci jeszcze tysiaka i oddaje sprzęty i #!$%@?
@goras:
zawsze to twoja decyzja, ale podejdź na spokojnie, bo emocje są wrogiem
Rozpisz sobie na kartce, że na sztuki już dawno byś to sprzedał, że zamiast mało używanego sprzętu masz bardziej używany i to jest strata dla ciebie, nie tak się umawialiście, że ty poszedłeś w jej kierunku i płatność rozłożyłeś, a teraz czujesz się trochę oszukany.

i pamiętaj.
Interesy z kobietami - TAK, ale kasa z góry. One zawsze
Nie przyjmuj zwrotu - jako, że sprzedałeś jako osoba prywatna nie obowiązuje Ciebie przyjęcia zwrotu.


@f0xyProxy: oczywiście, że rękojmia obowiązuje.

@goras: możesz dochodzić swych praw o ile jesteś w stanie udowodnić zawarcie umowy i kwotę na jaką się umówiliście. Jeśli towar nie jest wadliwy to możesz odmówić realizacji uprawnień z rękojmi.
@Adams_GA: Towar jest dobry, bo go używała 2 miesiące i mówiła mojej mamie jak się jej podoba, ze tak fajnie działa. Teraz pojechała na urlop i po urlopie dostała nowych przemyśleń :/ Boje się trochę bo frytkownice już zepsuła ale stwierdziła ze ją sobie zostawi i naprawi...