Wpis z mikrobloga

@Baero: ja to w ogóle nie czaje czemu nadal wykładowcy (nawet młodzi) nie udostępniają prezentacji w necie. bo potem siedzę jak #!$%@? maszynka #!$%@? i przepisuję wszystko z prezentacji, albo czytam je jak #!$%@? na szybko żeby wyłapać jakieś główne słowa, definicje itd. przez co kompletnie nie słucham prowadzącego, bo skupiam sie na spisywaniu rzeczy z prezentacji. dużo lepiej gdyby prezentacje jako podsumowanie, doczytaniem zbiór ważnych rzeczy był udostępniony a
  • Odpowiedz
@consummatumest: Studiowałem za granicą i tam właśnie tak jest. Prezentacje dostępne online, a na wykładzie się słucha i dyskutuje z profesorem. Potem przed egzaminem tylko jeszcze przejrzenie i wchodzi elegancko, bo cały semestr uczyłeś się ze zrozumieniem na wykładach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Baero: #!$%@? to u nas były zajęcia HIT miały wartość 0,5pkt ects (bo ogólnie był 1, ale dzielone na 2 przedmioty)
babka kazała spisywać dosłownie słowo w słowo prezentacje coś #!$%@?ąc o tym, OCZYWIŚCIE NIKT nie słuchał jej #!$%@? bo jak się zatrzymasz na sekunde to nie zdążysz spisać, a ostatnie 10 min to było kolokwium z notatkami xDDD
  • Odpowiedz
  • 4
Jeden mój cwiczeniowiec sam nie pozwal robić zdjęć slajom a potem się okazało że sam je #!$%@? z sieci
  • Odpowiedz
  • 1
@consummatumest z tego co nam mówił jeden wykładowca, chodzi o prawa autorskie. Jeżeli wykładowca jest autorem prezentacji, to jak jest na działalności to może jakieś podatki od tego doliczyć xD nie wsłuchiwałem się, ale jeśli chodzi o hajs to nie dziwię się że nie chcą się dzielić
  • Odpowiedz
@consummatumest: Bo dobra prezentacja powinna mieć tylko najważniejsze punkty i ilustracje do tego co mówi wykładowca i to właśnie to co mówi powinno się notować. Chociaż zdarzały mi się wykłady gdzie wykładowca czytał tylko ze slajdów.
  • Odpowiedz
@Zeugma u mnie przeważnie każdy slajd to ścianą tekstu xD gdzie trudno na pierwszy rzut oka ogarnąć o czym jest te slajd bo nie ma nic wyszczegolnionego

@DywanTv zgodze sie ale na wykładach przeposujesz bezmyślnie szybko bo zaraz przełączy slajd xd
  • Odpowiedz
@consummatumest: Nie wiem, nie studiowałem nigdy. Bardzo możliwe, ale i tak część z tego się zapamiętuję. Ja piszę tak brzydko, że muszę pamiętać mniej więcej co piszę, żeby się potem doczytać. Polecam XD
  • Odpowiedz