Wpis z mikrobloga

Czym zastąpić chwilowo siady ? Ostatnio coś mi kolanko niedomaga, trochę chrupie i strzela, dlatego postanowiłem na chwile odpuścić siady i ciągi aby staw się zregenerował, po 1,5 tyg. jest już lepiej ale jakoś bym nogi zrobił, a nie wiem jakie ćwiczenia wybrać aby nie obciążać kolana, klasyczny ciąg zastąpiłem chwilowo martwym na prostych i jest ok. Dodatkowo pytanko do użytkowników neoprenów na kolana co byście polecili Rehband czy Monster Power które lepiej się sprawdzą ?
#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 10
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: Radziłbym ci zacząć od małych ciężarów i zwiększał i patrzył czy kolano boli czy nie. Polecam mały ciężar i dużo powtórzeń. Dobre ukrwienie i smarowanie to lepsza regeneracja. Stopniowo potem zwiększać ciężar. Neopreny na kolana to tylko rozgrzewają stawy tak samo jak dobra rozgrzewka.
  • Odpowiedz
@ethics: Dzięki za poradę, kolano właściwie nie bolało jedynie czasami miałem uczucie jakby coś tam kuło delikatnie, ale faktycznie spróbuje tak jak mówisz i zobaczymy jak będzie
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: witaj w klubie. Tak się cieszyłem z progresu z treningu na trening, że w końcu przesadziłem, poczułem ukłucie w kolanach i teraz mam problem. Ból występuje przy zgięciu kolana wraz z jego obciążeniem czyli: przysiady, Wykroki, Zakroki itp. Nie boli przy ćwiczeniach na maszynach typu wyprosty nóg, zginanie nóg leżąc itp. Jeśli nie przekroczę zgięcia w kolanie rzędu 90 stopni to mogę też robić wypychanie ale też na maszynie. Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Ndvd no ja to samo dokladalem z treningu na trening i zamaist zrobic deload to #!$%@? dalej ale u mnie troche inaczej bo przy cwiczeniach jak dobrze sie rozgrzeje to nic nie boli i w sumie moge robic wszystko normalnie bardziej po treningu cos tam chrupnie czasami bezbolesnie dlatego mysle ze to tylko przemeczenie stawu aczkolwiek jak do konca tyg. nie przejdzie lece do ortopedy.
  • Odpowiedz
@eMAGieIKa44: Na tym etapie co mówisz też byłem... ale olałem i cieszyłem się z dokładanych do ćwiczeń kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) Debil ze mnie. Ogarnij temat ortopedy i zejdź póki co z ciężarem. Ja zostawiłem tylko te ciężary, które nie powodują bólu, biorę animal flexa i czekam na poprawę i wizytę u orto.
  • Odpowiedz
@ethics: a może byś tak odpowiedział na pytanie czym zastąpić, ja np mam zdiagnozowane jakieś gówno i nie mogę obciążać kolan, więc też bym skorzystał z takiej wiedzy ; )
  • Odpowiedz
@marcel1337: jak chcesz trenować nogi bez zginania kolan skoro czworogłowy odpowiedzialny jest za właśnie zginanie w stawie kolanowym? Przysiad jest najbardziej naturalną formą ruchu dla stawu kolanowego.
  • Odpowiedz