Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw zapraszam na pochód

25.10.2017 (środa) w godzinach 17.00-19.00

Zbieramy się u na rozwidleniu ul. Oławskiej (deptaka) i ul. Kazimierza Wielkiego.

TRASA: Ul. Kazimierza Wielkiego > ul. Ruska > plac Solny > Rynek
Manifestację zakończymy pod pręgierzem.

UWAGA! Trasa może ulec zmianie, prosimy pilnie śledzić stronę wydarzenia!

ZAKAZ eksponowania szyldów politycznych i organizacji (poza związkami zawodowymi i innymi stricte medycznymi). Nad bezpieczeństwemzgromadzonych będzie czuwać policja. 

Nasze POSTULATY:

Domagamy się ogłoszenia i formalnego zagwarantowania społeczeństwu reformy ochrony zdrowia, która zapewni:
1.Zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do poziomu europejskiego, nie niższego niż 6,8% PKB, w przeciągu trzech lat.
2. Zmniejszenie kolejek.
3. Rozwiązanie problemu braku personelu medycznego.
4. Likwidację biurokracji w ochronie zdrowia.
5. Poprawę warunków pracy i płacy w ochronie zdrowia.

Zdrowie nie ma poglądów politycznych ani nie przynależy do żadnej partii! Na manifestacji obowiązuje zakaz eksponowania emblematów i barw partii, ruchów i organizacji politycznych.

#nazdrowie  #protestmedykow

https://m.facebook.com/events/350206705405180?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&aref=3&ref=bookmarks
LekarzWroc - Mirki z #wroclaw zapraszam na pochód 

25.10.2017 (środa) w godzinach ...

źródło: comment_Eizh3mQm55A1mKwW655kCCo8ypOIBrNq.jpg

Pobierz
  • 12
A czego może chcieć Pacjent? Bo lekarze to widzę...
Ale co to daje zwykłemu Kowalskiemu, który ma badanie i czeka na na 8 msc a może umrzeć w 2? I jak się te wszystkie protesty, leżenie po korytarzach ludzi ma do tych wszystkich dziś płaczących nad losem właśnie - kogo? Jak to się ma do diagnostyki w szpitalach i błędów lekarskich?
@manny_lanny: zależy nam nie tylko na kasie jak sugeruje rząd i media rządowe. Chcemy zmian w służbie zdrowia bo to dotyczy nas, naszych rodzin i bliskich i wszysykich Polaków. Chcę leczyc, chcę pomagać, chcę leczyć w Polsce, chcę żeby pacjenci dostawali pożywne posiłki w szpitalu, mmieli mydło i papier toaletowy. CHCĘ NORMALNOŚCI DLA SIEBIE I PACJENTÓW BO MAM TEGO DOŚĆ I PROSZĘ WAS O POMOC ( ͡° ʖ̯ ͡
@kenny_kabanie: @LekarzWroc: ja was wszystkich rozumiem, ale gdy chodzisz do lekarza - prywatna praktyka i płacisz te 150 zł za wizytę - zakładając że to jest diagnostyka i odwiedzasz tych lekarzy z 7 w ciągu kilku lat i niestety finał jest tragiczny. To rodzinie takiej osoby PKB nic nie znaczą, bo to jest marność i też bez złości i obrażania. Powiem, nic to nie zmieni bo mentalność jest taka a
CHCĘ NORMALNOŚCI DLA SIEBIE I PACJENTÓW BO MAM TEGO DOŚĆ I PROSZĘ WAS O POMOC ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@LekarzWroc: Uważasz że w tym państwie gdzie każdy kolejny rząd miesza w służbie zdrowia jak w garnku z bigosem zwiększenie nakładów coś zmieni ? Każdy kolejny zapowiada "złoty środek" na naprawę służby zdrowia, zwiększa składki a jest coraz gorzej. Temat rzeka, w skrócie od nastu lat nie skorzystałem
@fishery: @AlgorytmPrima: niestety są czasem takie sytuacje że bez państwowej służby zdrowia się nie obejdzie przykładem jest wypadek, choroba nowotworowa lub powikłany poród. Zgaduję też że wasi dziadkowie przed śmiercią będą korzystać z państwowych szpitali. Jeśli wasze dzieci będą musiały trafić do szpitala to też trafią do państwowego. Warto walczyć o to by było w Polsce choć trochę lepiej bo jeśli będziemy siedzieć i tylko narzekać to nic się nie
@Dziki-Malz: Jestem za podniesieniem do 8%. Pod warunkiem iż zagwarantujesz mi iż nie będę czekał 6h ze złamaną ręką na SOR tudzież nie zapiszą mnie do endokrynologa na rok 2022. Oboje wiemy że to nie wypali z wielu przyczyn.
@fishery: to co trzeba zrobić żeby było chociaż tak jak w Czechach czy innich krajach nie porównując już nas nawet do Niemiec? Bo nie wiem. Jestwm lekarzem i chcę żeby było choć trochę normalnej. *ciekawostka: dzienna racja żywieniowa pacjenta to koszt ok 5zl (czy to nie szokujące?)
Zróbmy jak w Niemczech, lekarz pracuje albo w szpitalu albo ma prywatną praktykę i ponosi odpowiedzialność i prawną i finansową a nie lekarz w 10x miejscach na ułamkach etatów wieczorem dyżur na pogotowiu, rano w przychodni do 12 a od 12 w przychodni prywatnie, gdzie oczywiście korzysta ze sprzętu przychodni ... i tak w koło :D no gdzie tutaj macie pacjenta? w pierwszej kolejności zacznijcie od siebie a następnie chciejcie pieniędzy :]