Wpis z mikrobloga

@marek-kalka: Chodzi mi o to, że każdy gracz na każdej pozycji ma inne zadanie. Inaczej wygląda gra gdzie drużyna gra "standardowo" do przodu gdzie napastnik jest kończącym, inaczej wygląda gra gdzie większą cześć ofensywy przejmuje pomoc, ktoś musi zastąpić pewne pole. Krótko mówiąc dla mnie żadne statystyki nie powiedzą kto jest lepszy. Bo jeśli tak bardzo chcesz uczepić się statystyk to chyba nie powiesz mi, że Ronaldinho był fatalny, co?
@orlando74: Ale jak to ma się konkretnie do Ronaldo i Messiego?
Sorry, ale jak ktoś gniecie konkurentów w dryblingach, kreowanych sytuacjach, podaniach i strzałach jednocześnie to masz raczej w dupie na jakiej pozycji gra. Skoro Messi grając tak jak gra jest efektywny w kompletnie innej skali niż reszta to korzyść dla zespołu jest wymierna. Relatywizując tak jak to robisz to nie można porównywać żadnych zawodników, każdy gra inaczej i z innymi
@marek-kalka: Dlaczego uważasz, że Messi, który gra na pomocy i "miażdży" w dryblingu ergo od drugiej linii czyli od pomocy, dopiero potem obrońców, Ronaldo zaś troszeczkę wyżej jest ustawiony i nie ma już przed sobą tylko kreatorów gry innej drużyny tylko konkretnych obrońców. Zestawiasz pomocnika z napastnikiem w kategorii "kreowania sytuacji"? Moim zdaniem po prostu nie można ich zestawiać razem, obydwaj są kosmicznymi graczami i nie można im tego odmówić, ale
@orlando74 ale Messi grając niżej, kreując bardzo dużo sytuacji dla kolegów, wykonując nieporównywalnie większą liczbę udanych dryblingów ma też więcej bramek od Ronaldo w tym roku.
@visca: To nie jest łatwe do wytłumaczenia, ale z logicznego punktu widzenia kogo będą bardziej kryli /najlepszy NAPASTNIK/ czy /najlepszy POMOCNIK/? Po prostu jak już kolejny raz zaznaczam, że obydwaj to kosmici, ale krótko mówiąc nie jesteśmy w stanie ocenić, który z nich jest lepszy bo każdy z nich gra wbrew pozorom inną rolę dla całej drużyny.