Wpis z mikrobloga

Jest tu jakis pan/pani znajaca sie na prawie? otoz dostalem wezwanie do strazy miejskiej miesiac temu dotyczace zlego pozostawienia zaparkowanego trafficara, wezwanie jako swiadek, poszedlem i zeznalem ze nie pamietam czy prowadilem wtedy samochod i ogolnie ze nie pamietam, bo sprawa byla sprzed 3 miesiecy no i pan powiedzial ze wystawia mi mandat w wysokosci 500zl za niewskazanie sprawcy. Odmowilem, costam pokrzyczal o sadzie i wyszedlem. Dzisiaj odebralem nakaz wstawienia sie jutro, wrzucam screena. Mam pytanie, co robic? trzymac sie starej opcji? no bo z tego co czytalem na anuluj-mandat przed pojsciem, bedac swiadkiem mialem prawo nie pameitac oraz nie wskazywac sprawcy zeby nie oskarzac nikogo falszywie itd. No ale problem jest taki ze traficar jednak jest na mnie - wiec teoretycznie ja musiaelm prowadzic. Jak sie jutro u nich zachowac? czy jesli np przyznalbym sie do winy to zostalbym ukarany tylko za faktycznie zle parkowanie?
#mandat #strazmiejska #prawo #kodekskarny
Verner - Jest tu jakis pan/pani znajaca sie na prawie? otoz dostalem wezwanie do stra...

źródło: comment_qfg3GhUsjQlIOU2LzLpZ8xGiRu0sYQIA.jpg

Pobierz
  • 11
@Verner: Masz obowiązek wskazać kto prowadził, jak nie wskażesz to jest mandat.
Jak wskażesz to 'wskazany' otrzyma mandat + punkty.
Jeśli masz czyste konto punktowe polecam opcję nr 2 (mniejszy mandat).
Jeśli wolisz zabulić więcej ale nie otrzymać punktów - opcję nr 1.

Przestrzegam też przed combo. Śmieszki z SM potrafią wezwać do wskazania sprawcy, delikwent nie wskazuje i wygrywa zestaw nr 1, po czym dostaje pismo, że pomimo tego ustalono
@Verner: powiedz ze albo ty albo zona... zona powie albo ona albo ty ale ze za skladanie falszywych zeznan jest kara to nie podejmiesz sie stwierdzenia kto tam zaparkowal wtedy bo bedzie to strzelanie w ciemno

sprawce wskazesz "albo ty albo zona" i niech sie glowia
@PeaceUN: tylko ze to byl trafficar wiec teoretycznie to musialem byc ja wg regulaminu trafficara, chodzi mi tylko o to ze jesli sie przyznam to czy nie dostane jakies wiekszej kary niz te 100zl