Wpis z mikrobloga

Chodzą plotki, że Kaczyński chce zastąpić Szydło na fotelu premiera. Niestety to bardzo zła wiadomość. Kaczyńskiego bardzo szanuję, ale niestety do tej roli się nie nadaje.
Do 2015 roku myślałem, że Kaczyńscy to byli najlepsi prezydent i premier w III RP, dopóki nie pojawili się Andrzej Duda i Beata Szydło. Kaczyński to człowiek o bardzo twardym kręgosłupie moralnym i genialny strateg, ale niestety bycie premierem to coś więcej. Zobaczcie sobie spotkanie Szydło z Merkel, a spotkanie Kaczyńskiego. Szydło uśmiechy, grzeczne perswadowanie swoich racji, a Kaczyński i Merkel siedzieli za tym stołem jakby za karę. To samo europejskie salony, widać że Beata Szydło tam bryluje, ma dobre relacje, nawet jeżeli się z nią nie zgadzają to raczej jest lubiana, a Kaczyńskiego sobie tam nie wyobrażam, by go tam zjedli.
I nawet jeżeli Romaszewska ma rację mówiąc, że Kaczyński jest inteligentiejszy od Szydło, to jednak Szydło ma większą inteligencję emocjonalną. Zresztą wszystkie jej sukcesy potwierdza wysokie poparcie społeczne.
Dodatkowo obecna organizacja władzy jest dobra i jest bardziej bliska idei trójpodziału władzy, bo lider większości parlamentarnej, a szef rządu to oddzielne osoby, te stanowiska nie powinny być łączone. Jedyne co bym zmienił to dał Szydło bardziej wolną rękę w sprawach personalnych w swoim rządzie, bo jak na razie jest trochę zakładniczą tej większość parlamentarnej, a powinna sprawować władzę jak chce.

#polityka #polska #4konserwy #neuropa #pis
  • 28
@mopo: przeczytałem ten wpis i uważam, że nasz obecny premier to ogromne dno, a wszystkim steruje kaczyński więc niech bierze wszystko na siebie, a jak się boi odpowiedzialności to niech wypier@$@% są ludzie, którzy się nie boją
@RobertKowalski: Jak narazie kradzenie PiS to bajki, nie ma żadnej afery. I nie mów mi tu o stołkach, bo kradzenie PO nie polegało na zarabianiu pensji za siedzenie na stołku tylko zarabianie na przekrętach możliwych dzięki zasiadaniu na nim.
@mopo: Kaczyński ma intuicję co do ogólnej strategii i miejsca gdzie jesteśmy, ale kompletnie brakuje mu wyczucia nastrojów całości społeczeństwa (a nie jedynie własnych klakierów). A to PJK można w 99% przypisać położenie na własne życzenie wszystkich wyborów w latach 2010-2014 poprzez niedoczekanie do wyborów i odsłonięcie swego oblicza - tego właśnie, którego się wielu obawia - małego kłótliwego kolesia z fiksacją na smoleńsk, agentów, spisek i wyciąganie Macierewicza z kuriozalnymi
Jak narazie kradzenie PiS to bajki, nie ma żadnej afery.


@mopo: Oczywiście, zgadzam się z tym co napisałeś. Ja do czego innego chciałem nawiązać - im dłużej PIS rządzi tym bardziej widoczne staje się że ta partia działa na polecenie jakiejś silnej grupy interesu, maskując swoje działania tzw. patriotyzmem :
- trzymanie muzułmanów z dala od Polski (to akurat pozytyw, ale popatrzmy na to w szerszym kontekście),
- sprowadzenie armii amerykańskiej,
@mopo: to są tylko plotki Szydło jest genialnym produktem wizerunkowym, Kaczyński raczej wizerunkowo wypada słabo i raczej źle się czuje na salonach, sam doskonale o tym się przekonał. Dlatego nie wymieni jej ani na siebie ani na nikogo innego, ona ma dobrze reprezentować za granicą i wdrażać w kraju jego politykę. I robi to dobrze a jak widać przekonują się do takiej sytuacji również zagraniczni partnerzy, którym nie przeszkadza ten układ.