Wpis z mikrobloga

Nie chce wywołać shitstormu bo sam nie jestem zatwardziałym kosolowcem, ot wybrałem taką opcje w tej generacji, chociaż grałem koło 18 lat na #pcmasterrace, ale niech mi ktoś powie czemu według kogokolwiek konsole hamują rozwój gier.
1. Najwięcej egzemplarzy sprzedaje się na konsole, czyli dzięki temu w ogóle te gry powstają więc argument z dupy.
2. Ktoś tam czasem pobąkuje o grafice. Przecież 2 najładniejsze gry tej generacji powstały na ps4 i jest to Uncharted i Horizon, nie ma na PC gry z tak ładną grafiką będącą przy okazji pełnoprawną grą, a nie jakimś demkiem technologicznym.
3. Patrząc na steama to najpopularniejsze są gry multi ze skrzynkami, czyli pubg, dota 2 i cs go. O ile pubg jest w miarę nowy to dwie pozostałe to starocie, jest jeszcze Lol którego nie ma na steamie, ale to znowu jest kolejna moba
4. To może gry indie? No tak się składa, że większość wychodzi na konsolę więc nie.
5, Skoro #pcmaster jest takie zajebiste, to czemu nie ma na nim miliona exów AAA z kozacką grafiką o której konsolowiec moze sobie pomarzyć? Bo nikt by tego nie kupił i nie opłaca się robić na pc innej gry niż niedorobionego early access

Jedyne co mi przychodzi na korzyść to gry bez wielkiego zaplecza finansowego bo wydawanie na PC jest najtańsze, ale czy one rewolucjonizują rynek? No nie sądze.

To jak to jest z tym hamowanie bo dla mnie jest całkiem odwrotnie i bez konsol byłoby gówno, a nie granie xD

#ps4 #xbox
  • 40
  • Odpowiedz
ace, ale niech mi ktoś powie czemu według kogokolwiek konsole hamują rozwój gier.

1. Najwięcej egzemplarzy sprzedaje się na konsole, czyli dzięki temu w ogóle te gry powstają więc argument z dupy.

2. Ktoś tam czasem pobąkuje o grafice. Przecież 2 najładniejsze gry tej generacji powstały na ps4 i jest to Uncharted i Horizon, nie ma na PC gry z tak ładną grafiką będącą przy okazji pełnoprawną grą, a nie jakimś demkiem
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: najlepsze jest to, że nawet gdyby developerzy pisali gry pod najlepszy sprzęt, to 99% spierdoksów by nie mogło go odpalić na tych swoich pożalsięboże lapkach czy stacjonarkach co pamiętają jp2. Mustard to dzieciaki, z tego się wyrasta, jak z głosowania na Korwina.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: Bo ludzie przyzwyczaili do jakichś mega wzrostów, według mnie grafika na ten moment jest jak najbardziej ok, jedyne co mogli by zrobić lepszego to jakiś nowy standard wygładzania krawędzi bo czasami to woła o pomste do nieba nawet w grach AAA.

Teraz byłoby lepiej jakby twórcy skupili się na lepszej technologii AI, albo jakimś nowym modelu grania.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: Gdyby gry były projektowane z myślą o pctowcach, to byśmy mieli gry takie jak League of legends, dota2 czy kanterstrajk, które pójdą na najgorszym złomie.
Tak tylko przypominam statystyki na steamie:
http://store.steampowered.com/hwsurvey
30% ma ram ponizej 8gb, 44% ma 8gb, 26% powyżej 8gb.
3.3-3.9 ghz na jednym rdzeniu procesora ma tylko 21%, 5% ma powyżej 3.7ghz, podczas gdy reszta czyli 74% ma słabsze procesory niż 3.3 ghz. Przypominam że sandy
  • Odpowiedz
@Nedkely: Zapewne duża cześć osób na PC kupuje tylko gry Multiplayer, a te wyłącznie z Single pobiera za darmo. Poza tym płacić ponad 150 zł grę i nie móc jej normalnie sprzedać jak na konsolach, to dopiero lipa.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: lubię ten argument o konsolach hamujących rozwój. Tak jakby istotą konsoli nie była szeroka dostępność stałego poziomu wydajnościowego na kilka lat.

Też pececiarze nadużywają argumentu w stylu konsole to już nie to co kiedyś, to był zawsze pewnik najlepszej grafiki, teraz to już szkoda gadać i jeszcze te 30 klatek, gdy właściwie teraz pod względem stabilności/płynności rozgrywki mamy najlepszą generację od początku ery 3D. ;)
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: lubię RTSy więc dla mnie konsola nigdy nie będzie wyborem (dodatkowo w grach typu CS, Siege 144hz - płynność no i celowanie myszą)

Konsola nigdy nie będzie konkurencją jeśli chodzi o strzelanki i strategie. Do gier jak Wiedźmin czy Dark Souls konsola jest spoko bo akurat w to będzie się wygodnie grało... ohh, wait. Mogę sobie kupić pada do PC. Wolę pada od PS4? Spoko, będę używać takiego. Wole pada
  • Odpowiedz