Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takim planie?

A:
Bench Press - 3x5, 1x5+
Chin-Ups - 3x5, 1x5+
Skullcrushers - 3x8
Deadlift - 2x5 (ograniczam objętość ze względu na problemy z kręgosłupem)

B:
Overhead Press - 3x5, 1x5+
Bent Over Row - 3x5, 1x5+
Biceps Curls - 3x8
Dips (triceps) - 3x5
Front Squat - 3x5, 1x5+

C:
Dips (chest) - 3x5, 1x5+
Chin-Ups - 3x5, 1x5+
Side Lateral Raises - 3x8
Back Lateral Raises - 1x8
High Bar Squat - 3x5, 1x5+

Seria 1x5+ oznacza wyciskanie aż do spalenia ostatniego powtórzenia, minimum 5 powtórzeń, żeby uznać serię za zaliczoną, pożyczone z greyskull lp. Dipy i chin-upy z obciążeniem. Trening z myślą o ćwiczeniu 4 razy w tygodniu.

#silownia #mikrokoksy
  • 18
@Masterczulki: średnio trzy treningi tygodniowo to za mało? Jeśli dorzucę więcej serii to stracę na ciężarze, a dołożenie przysiadów do treningu A mogłoby mi zaszkodzić przy deadlifcie z którym i tak mam problem. Squat/deadlit jako pierwsze w kolejności robiłem bardzo długo, ale doszedłem do wniosku, że za bardzo mnie wyczerpują i trochę traci na tym reszta ćwiczeń. W odwrotnej kolejności już nie mam tego problemu. Jest jeszcze coś co byś zmienił?
@Sakazuki: ciężkie, wielostawowe ćwiczenia na początek (nie zauważyłem front squatu). Nie walcz do upadku za każdym razem, bo po miesiącu będziesz miał dosyć. Lepiej zostawić trochę w zapasie - tak po mnie widzę
@spidero: @whatadata: @Masterczulki: chodziło mi tam o ostatnie powtórzenie które jestem w stanie w pełni wykonać, może źle się wyraziłem. Trenuję sam w domu, więc też nie mogę przeginać z treningiem do upadku przy takich przysiadach czy wyciskaniu na płaskiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serie kończę gdy czuję, że nie dam rady zrobić kolejnego powtórzenia bez utraty techniki.
A:
Deadlift - 2x5 (ograniczam objętość ze względu na problemy z kręgosłupem)
Bench Press - 3x5, 1x5+
Chin-Ups - 3x5, 1x5+
Skullcrushers - 3x8

B:
Front Squat - 3x5, 1x5+
Overhead Press - 3x5, 1x5+
Bent Over Row - 3x5, 1x5+
Dips (triceps) - 3x5
Biceps Curls - 3x8

C:
High Bar Squat - 3x5, 1x5+
Dips (chest) - 3x5, 1x5+
Chin-Ups - 3x5, 1x5+
Side Lateral Raises - 3x8
Back Lateral
@IntruderXXL: @Masterczulki: lekkie anterior pelvic tilt (na nasze lordoza jeśli dobrze kojarzę), czyli nic poważnego i staram się to naprawić poprzez ćwiczenia. Przy martwym ciągu jest największy problem i tam potrafi trochę zaboleć jak jestem nieuważny, dlatego wolałem zmniejszyć objętość i starać się utrzymać jakiś tam progres siłowy.
@Masterczulki: boli gdy tracę technikę (przez słabe prostowniki), dlatego zamiast porzucać staram się powoli progresować i wzmacniać nierozwinięte mięśnie. Jak bóle nie ustąpią w ciągu najbliższych miesięcy to na pewno odwiedzę specjalistę.
@Sakazuki: Co do greyskull lp, uważam że jest to jedna z najlepszych metoda progresji dla początkujących/średnio zaawansowanych, seria 1x5+ ma w sobie aspekt autoregulacji. Do tego jak zaczniesz od ciężaru aby robić 10p w tej serii to fajnie układa się okres masy a następnie siły, bo z 10p stopniowo powtórzenia będą spadały aż do 3-2p.

Niestety ale trening który ułożyłeś jest po prostu słaby. Sam kiedyś ułożyłem sobie plan 4x tydzień