Wpis z mikrobloga

czołem photoshopowe mirki,
Powiecie mi, jaka jest logika w pakietach Adobe, które oferują, gdy dla osoby indywidualnej licencja na wszystkie produkty to 61,49euro/mies (z VAT) a dla firm 69,99euro/mies + VAT (= 86euro/mies)?
Dla mnie jako firmy jednoosobowej to jest brak logiki, mimo że pakietu indywidualnego nie wrzucę w koszty i tak jest na dzień dobry tańszy niż gdybym miał wziąć firmowy i wrzucać w koszty. No chyba, że coś źle pokalkulowałem, abo czegoś nie wziąłem pod uwagę? Może ktoś kto ma wykupiony pakiet dać znać jak to wygląda w praktyce?

#adobe #photoshop #grafika #logikakorporacyjnychpaskow
vvit0 - czołem photoshopowe mirki, 
Powiecie mi, jaka jest logika w pakietach Adobe,...

źródło: comment_tBGTnsmVMM4LQp7FGpSAmluiLuI25KNi.jpg

Pobierz
  • 14
Logika moim zdaniem jak taka, że ta 2ga opcja jest dla zespołów. Na takim sam pracuję i kolejne "stanowiska" są tańsze o ile pamiętam + dodatkowe opcje się pojawiają (administracyjne pitu pitu).
jeśli używasz zarobkowo adobe to musisz mieć ten drozszy pakiet


@stassma: No chyba niespecjalnie. Nawet wersję dla nauczycieli/uczniów można wykorzystywać komercyjnie więc nie wprowadzaj w błąd.
@junx: żadna wersja edukacyjna nie jest licencyjnie przeznaczona do pracy zarobkowej.
@vvit0: możesz sobie w koszty wrzucić plan indywidualny, plan dla fotografów, masz na to wystawianą FV, przy kupowaniu większej ilości stanowisk są rabaty, dodatkowo trochę inaczej wygląda wsparcie, co masz też wymienione na screenie.
żadna wersja edukacyjna nie jest licencyjnie przeznaczona do pracy zarobkowej.


@sorasill: w ich FAQ napisane jest że może być wykorzystywany komercyjnie, jednak sam projekt nie może być odsprzedawany. Z tego co mi się wydaje można to obejść częściowo sprzedając usługę stworzenia dzieła. Z drugiej strony i tak jak się dowiedzą? :p I tak lepiej niż cisnąć na piracie jak mam wrażenie większość
@sorasill: @tom3k85: zasugerowałem się tym, że pakiet indywidualny ma podaną cenę z VAT czyli jak dla typowego klienta końcowego, nie b2b.
Jeżeli jednak dla firmy 1-os pakiet indywidualny nie łamie żadnych licencji użytku komercyjnego, a jest wystawiana nań fvat, to jest to dla mnie opcja szyta na miarę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak trochę tłumacząc moje zapytanie - no tak, trochę cebula ze mnie, ale nie
@vvit0: pakiet dla fotografów też ma vat wliczony i pozbawiony jest clouda, jakoś trzeba z tym żyć płacąc (12,29 EUR) +/- 54 PLN miesięcznie. Zobacz ile jest firm jednoosobowych i jaki jest przelicznik do średnich i tych większych agencji, domów produkcyjnych.

@Dzwoneg: dotyczy to organizacji non-profit etc. używasz komercyjnie ale nie kasujesz za to bo dla użytku publicznego i szerzenia ogólnie pojętego dobra. Co prawda można by wystawić za zaprojektowanie,