Wpis z mikrobloga

  • 159
Mirki! Zastanawiam się co zrobić. W sierpniu i wrześniu pracowałam w Kolporterze, żeby dorobić sobie przed studiami. Szefowa zaproponowała śmieszną stawkę 8zl/h. Jako, że miałam blisko do pracy, machnęłam ręką i się zgodziłam. W sierpniu mówiła, że umowę dostanę od września. Wcześniej była mowa, że już od sierpnia. Umowy oczywiście we wrześniu nadal nie dostałam, a wypłatę za wrzesień (prawie 100h) dostałam 570zl, bo połowę policzyła mi jako szkolenie + coś tam wzięła bo były jakieś braki. Wkurzyłam się motzno, ale potrzebowałam kasy na studia więc machnęłam ręką. We wrześniu przepracowałam 115h. Powinnam dostać 920zl, dostałam niecałe 750. Ponad 60zl potrąciła z wypłaty za braki xddd i policzyła mnie nie 8 a 7zl/h. Pisałam do niej i dzwoniłam, ale mnie ignoruje. Wcześniej odpisała tylko, że potrąciła 62zl. Na pytanie czemu policzyła mnie 7zł/h nie odpisuje. Co zrobić? Kasy pewnie nie odzyskam, ale chętnie bym jej życie uprzykrzyła, żeby nie dymała już innych. Oczywiście z końcem września się zwolniłam.
#kiciochpyta #pracbaza #gorzkiezale
  • 89
@shiina jakim cudem zatrudniła cię w 2017 za taką stawkę, skoro minimalna godzinowa jest niemal o połowę wyższa? Cyrku z umową szkoda komentować? Brzmi jak miasto powiatowe Polski C, gdzie wszystko zostało gdzieś w 2004.

Walcz tak jak ci tutaj radzą, od tego są wspomniane organizacje, żeby ścigać takich damskich januszów biznesu
@shiina:

Kasy pewnie nie odzyskam


Nie rób z siebie sieroty. Chcesz jej dosrać? Idź do adwokata i ją pozwij, sprawa jest banalna, a narazisz ją na dodatkowe koszty.
@shiina jeśli tylko masz coś na potwierdzenie godzin i zatrudnienia to ja bym nawet się nie zastanawiał tylko walił do PIP.
To że postraszysz pewnie sprawi że ureguluje z Tobą zaległe ale dalej będą tak dymać ludzi.
Ja bym zgłaszał i dochodził wypłaty za umówioną stawkę plus ewentualne nadgodziny itp
@shiina: Jak się z nią kontaktowałaś? SMS, mail? Jesteś jakoś w stanie udowodnić, ile pracowałaś, albo chociaż, że pracowałaś? Napisz oficjalne pismo, które będzie prawniczo brzmiało, jak Ci się chce to naodwołuj się do jakichś kodeksów i ustaw, ale nie musisz XD Wyślij za zwrotnym potwierdzeniem odbioru na adres gdzie ma zarejestrowaną firmę, wypunktuj na zimno swoje roszczenia, kalkulację, napisz wsyzstkie kwoty jakich żądasz, na zasadzie:
*Uregulowanie zaległego wynagrodzenia za sierpień

@Perkele93
@mars10
@RapidHere
@zeusAmadeusz
@TaoHosts
@Destylator_bigosu
@SmieszekZawadiaka
@paperipapo
@Pieron
@bortsimpson
@Jedrekz92
@joolekk
@Sepang
@Myszoskocznia
@YaYco

Po trzech dniach ignorowania, po tym jak powiedziałam, że zgłaszam ją do pipu jeśli do poniedziałku nie dostanę pieniędzy, zadzwoniła. Próbowała mi wmówić, że się umawiałyśmy na niższą stawkę i że powinnam jej zapłacić za szkolenie (wtf?!) po tym jak ją wyśmiałam i chciałam zakończyć rozmowę, powiedziała że dostanę w poniedziałek kasę. Na pożegnanie powiedziałam, że jeśli