Wpis z mikrobloga

449609 - 55 = 449554

Na dzisiaj zapowiadali ostatnie dzień lata jakie mamy tej jesieni (przez ponad tydzień temperatury do 26 stopni). Wziąłem wczoraj dzień wolny z #pracbaza, bo szkoda byłoby nie wykorzystać do końca takiej pogody.

Wyjazd pociągiem przed świtem do Goppenstein w dolinie Lötschental (o której pisałem kilka dni temu), szybki wjazd na ponad 2200 żeby uchwycić wschód słońca nad górami. Przez przełęcz Restipass na 2650 m przejechałem do kolejnej doliny, Dalatal, słynącej z gorących źródeł w miejscowości Leukerbad.

W Dalatal długi trawers na 2300 - 2400 m z ładnym widokiem na dolinę Rodanu.

Udało się zdobyć 2 szczyty - Horlini (2458 m) (widok z podjazdu) i Torrenthorna (2998 m) (zdjęcie krzyża bez roweru), który był głównym celem wycieczki.

Z ciekawostek na szczycie pod krzyżem znalazłem butelkę wina z napisanym ręcznie numerem telefonu, prośbą o zabranie i wysłanie zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zjeżdzałem najpierw w typowo wysokogórskich warunkach, potem w lesie. Jesienne barwy w miękkim wieczornym słońcu wyglądają jeszcze ładniej niż zwykle (ʘʘ) Powrót do domu pociągiem, bo ciemno się zaczęło robić.

Zdjęcie z grani Torrenthorna w kierunku Dalatal.

#alpventure <-- mój tag

manedhel - 449609 - 55 = 449554

Na dzisiaj zapowiadali ostatnie dzień lata jakie m...

źródło: comment_Hf1kOvHI5gaqx7XHP20mAExMa1n85Jfl.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz