Wpis z mikrobloga

Amanda Despalada

W odmętach szafy znalazłam zapomnianą próbkę więc postanowiłam przypomnieć sobie smak i zrecenzować.

Zapraszam na recenzję. :)

Amanda to znana i szanowana na całym świecie marka Yerba Mate, warto wiedzieć, że plantacja została założona przez polskich imigrantów :).
Despalada czyli po prostu jerba bez gałązek :). Ta którą posiadam jest mocno pylasta.

Cena: 0,5kg około 25zł.

Aromat: Czysta yerba, żadnych niespodzianek.

Smak: Nie jestem fanką Amandy. Pierwsze zalanie cierpkie z kwasowością porównywalną do kilku kropel soku z cytryny wymieszanego z odrobiną wody. Następne zalania już nudniejsze.

Pobudzenie: Dosyć intensywne.

Uwagi, inne: Jerbke zalewam raczej chłodniejszą wodą niż zalecana przez co moja ocena pobudzenia nie jest obiektywna.

Podsumowując, Yerba prawidłowa lecz bez czegoś co zatrzymałoby mnie na dłużej.

Ocena: 3/5

Oczywiście to tylko moja opinia i jak zwykle zapraszam do testowania, oceniania i dyskusji w komentarzach :). Wołam @Fevx. Jeśli chcesz być wołany do moich recenzji proszę wspomnij w komentarzu.

#yerbamate #yerba #yerbamatewykopclub
-> #recenzjayerby
Pozdrawiam,
Sofa :)
Sofa - Amanda Despalada

W odmętach szafy znalazłam zapomnianą próbkę więc postanowił...

źródło: comment_b9EKIjJHYbOAR5lI0m7phyTlN8PnNyXv.jpg

Pobierz
  • 20
@Sofa: a nie wydaje Ci się ze jest kwaśna? Nie wiem czy coś robie nie tak, czy za dużo suszu, ale od x czasu nie mogę się przekonać do yerby ogólnie, powracam tylko do tej amandy bo wywalić szkoda #cebula ehhhhhhhhhhhhhh kocham cię kawko pij ze mno kawę
@Sofa Ja właśnie piję pierwszy raz Despaladę próbkę i powiem, że przy drugim zalaniu poczułem fajną moc. Chociaż ostatnio taka CBSe Guarana nie robiła mi aż tak. A może po prostu te 50g próbki na raz to za dużo dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)