Wpis z mikrobloga

Będę miał tę wirtualną kartę #revolut i wyrobię sobie tę fizyczną kartę, i załóżmy będę chciał sobie pojechać na wakacje dookoła świata. Czy przyda mi się taka karta? Jak ona w ogóle działa? Doładowuję ją w PLN? Na przykład doładuję sobie tę kartę za 10 000 PLN, i będąc w Mongolii albo w Rosji będzie mi po jakim kursie pobierało kasę z tej karty? Lepszy kurs niż na mojej karcie z ING?

#zakupyzchin #gearbest (sorry za ten tag, ale pewnie się znacie).
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blantek: chodzi o to ze.... jesli płace w kraju w ktorym jest waluta która nie wystepuje w portfelu to mając USD na karcie oraz inna walutę, nie ma pewnosci czy przewalutowanie nastąpi w pierwszej kolejnosci z środków w USD (co chcialbym) czy z innej (kij wie ktorej). Jesli były to wariant drugi, to przewalutowania jednak będa dwa. Co do przewalutowań MC i Visa.. to z tego co kojarzę to Visa
  • Odpowiedz
@widmo82: chyba jest tak, gdy placisz w szeklach kartą
polska visa szekle->eur->pln
polski mc szekle->usd->pln
revolut szekle->chujwie

rzecz w tym, ze u revoluta to podwojne przewalutowanie nie ma zbyt duzego znaczenia, bo spread jest bardzo maly. Tylko przy duzych sumach odczuje to
  • Odpowiedz
@Piccawode: oczywiscie ze nie jest to wiarygodna firma tylko jakis parabank. nigdy bym tam nie trzymal pieniedzy. uzywam tego do platnosci, doladowuje bezposrednio przed zakupem, a karta, z ktorej zasilam revolut tez ma spore ograniczenia zeby w razie co mi nie z------i kasy
  • Odpowiedz
@blantek: @KrnabrnyDzik:

Jeszcze jedno pytanie mam :D

Mam pewną sumę funtów na angielskim rachunku bankowym. Czy mogę te funty wpłacić na swoje konto w Revolut, po czym zamienić je na złotówki i przelać je na moje docelowe polskie konto?

Do tej pory zawsze używałem Transferwise do takich spraw, ale jeśli Revolut oferuje coś takiego, to może warto z niego korzystać. Mogę tak?
  • Odpowiedz
@blantek:

Jakich opłat? Ja będę wpłacał te funty za pomocą angielskiej karty debetowej, a nie przelewem bankowym. Bo te opłaty, o których mówisz, to są wtedy gdy wpłacam kasę przy pomocy przelewu bankowego? (Nie znam się).
  • Odpowiedz
@n_____S no nie wiem bo jak dodalem swoja karte mBanku do PayPal to musialem wpisac kod ltory pojawil sie przy transakcji w celu weryfikacji karty na PayPal. Teraz chcialem dodac karte Revolut ale lipa. Pokazala sie transakcja z nowzwa tylko PayPal i logo PayPal w Revolut ale nie pobralo pieniedzy, nie pokazal sie kod i po 2 dniach znika ta niby pusta transakcja z Revolut
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Dodanie karty, a jej potwierdzenie to dwie różne rzeczy. Przy dodawaniu karty nie trzeba przepisywać kodu z obciążenia od PayPala. Niektóre karty Revoluta działają na PayPalu, niektóre nie - loteria. Czasami uda się po którymś razie dodać.
  • Odpowiedz