Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu i dyskusji, która się wywiązała postanowiłem napisać zarówno do partii Razem jaki i do samego Adriana Zandberga. Przypominam, że chodziło o zdjęcie Zandberga na którym widoczny jest z czerwoną flagą z sierpem i młotem. Zdjęcie jest autentyczne. Poza tym umieszczam całą odpowiedź wraz z wytłumaczeniem okoliczności w jakich powstało (wg. wersji partii Razem).

Pytanie: Witam serdecznie, mam do Państwa pytanie. Czy to zdjęcie przedstawiające Pana Adriana Zandberga obok czerwonej flagi z sierpem i młotem jest prawdziwe czy to fotomontaż? Proszę o szczerą odpowiedź. Zdjęcie krąży w internecie i nie widziałem jakichś reakcji np. sympatyków partii czy samego pana Zandberga dementujących je. Pozdrawiam.

Odpowiedź partii Razem: Jest autentyczne. Problem w tym, że jest zrobione dosyć niefortunnie - Adrian Zandberg stoi obok kogoś, kto tę flagę trzyma. Adrian nie tyle je już dementował, co wskazywał na ówczesny (jakieś ~20 lat temu, może trochę mniej) klimat "lewicowego folku", gdzie ludzie pojawiający się z flagami z sierpem i młotem czy Che Guevarą nie byli jakimś niezwykłym widokiem. Trochę się jednak od tej pory zmieniło i ludzie z takimi symbolami nie są zbyt ciepło witani na lewicowych manifestacjach - no, za wyjątkiem czerwonej flagi, acz bez sierpa i młota, rzecz jasna. O całej sprawie Adrian Zandberg już się wypowiadał, chyba dosyć wyczerpująco w tym wywiadzie: http://krytykapolityczna.pl/kraj/zandberg-to-my-niezamozna-wiekszosc/ Mam nadzieję, że taka odpowiedź Pana satysfakcjonuje.

#polityka #zandberg #razem #partiarazem #neuropa #socjalizm #4konserwy
@smyl
  • 2
  • Odpowiedz
@Trolling_is_an_Art: dzięki! Z jednej strony odpowiedź brzmi dla mnie sensownie, a z drugiej strony - jeśli by się trzymać Twojego odniesienia do symboli III Rzeszy - gdyby jakiś prawicowiec o swoim zdjęciu ze swastyką w tle powiedział, że to taki "prawacki folk", to każdy by go wyśmiał.

Tu jest fragment o tym z tego wywiadu, do którego linkują, jak by komuś się nie chciało szukać:

Podobne hasła do was głosili właśnie
  • Odpowiedz