Wpis z mikrobloga

To jest teoretycznie centrum #wroclaw natomiast architektura rodem z Bielan Wrocławskich przy autostradzie :( O ile od strony Suchej jest jeszcze w miarę przyzwoicie, to z 3 pozostałych stron wygląda to jak ekrany akustyczne przy ekspresówce. Tak zmasakrować architektonicznie i urbanistycznie potencjalnie ciekawy kawałek miasta potrafi (nie)tylko dupkiewicz ze swoją świtą. Tam powinny być normalne, zróżnicowane elewacje z oknami i usługami od strony ulic, co fajnie by ożywiło tę okolicę. Dzisiaj podziwiamy i zwiedzamy części Wrocławia, które zaprojektowali i wybudowali Niemcy (zazwyczaj w sposób fajny i przemyślany), a co zostanie po nas za 100 lat? Pobudowane w chaosie deweloperskie osiedla i tego rodzaju budynki-mutanty.

#wroclaw #przemysleniazdupy
myownsummer - To jest teoretycznie centrum #wroclaw natomiast architektura rodem z Bi...

źródło: comment_97leHWWCMvmTiYBKdUrO0rQjZAeES96j.jpg

Pobierz
  • 30
@sllo71: To jest argument wielu ludzi, że wcześniej było tam dziadostwo w postaci starego PKS-u, ale ja to rozpatruję w kategorii zmarnowanej szansy. To tak jakbyś w miejsce starego poloneza, za grubą kasę kupił Multiplę, przy czym za taką samą kasę można by było mieć ładne bmw/audi i wmawiał sobie, że przecież jeździłeś gratem polonezem a teraz masz nowiutką multiplę. Niby jest się z czego cieszyć, ale nie do końca. Moim
@jasmina-grygiel: Owszem - moje pieniądze i czas, który stracę m.in. stojąc w korkach przy nowej galerii, tylko przez to, że ktoś z miasta olał planowanie, przytulając najprawdopodobniej jakieś profity od inwestora. Ponadto mamy XXI wiek i żyjemy (chyba) w Europie, a nie w Bangladeszu i istnieje coś takiego jak urbanistyka, zrównoważony rozwój miasta i ład przestrzenny. Ja sobie przy twoim domu postawię spalarnię odpadów zwierzęcych, w końcu nie twoja działka i
@nofink: @myownsummer: zgadzam się z Wami!

Najlepszym rozwiązaniem było by odbudowanie nieistniejącej świątyni ewangelickiej a mianowicie Kościół Zbawiciela, który "powstał w latach 1871- 1876 na terenie dawnej wsi Huby, będącej już wówczas częścią Wrocławia. Wzniesiono go w okolicy skrzyżowania ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej, mniej więcej w miejscu obecnego dworca PKS. Wszyscy wiemy, jak obecnie wygląda ta okolica, aż trudno wyobrazić sobie, że przed 1945 rokiem było w tym miejscu „morze
@myownsummer:
'Ja sobie przy twoim domu postawię spalarnię odpadów zwierzęcych, w końcu nie twoja działka i pieniądze'
ciężko to skomentować, porównywanie galerii do spalarni to jak porównać jedzenie kromki chleba do jedzenia kostki margaryny

'moje pieniądze i czas, który stracę m.in. stojąc w korkach przy nowej galerii'
tak jak i mój, który zaoszczędzę na dojazd do wroclavii zamiast na bielany, nie wspominając już, że korki tam były jeszcze przed budową, drogi
@sllo71: Niestety na odbudowę nie byłoby co liczyć, ze względu na to, że działka była prywatna i należała do Polbusa. Musieliby być instytucją charytatywną, żeby chcieli tam odbudować ten kościół i park wokół niego. Będąc realistą, marzyłem tam jedynie o czymś bardziej funkcjonalnym i "miastotwórczym" niż Wroclavia.

Kolejna okazję do koncertowego #!$%@? dużego kawałka miasta będzie przy projektowaniu terenów obecnego placu Społecznego. Módlmy się, że aby tam na wcisnęli galerii wielkości
ciężko to skomentować, porównywanie galerii do spalarni to jak porównać jedzenie kromki chleba do jedzenia kostki margaryny


@jasmina-grygiel: Jakoś przeczuwałem, że ktoś się doczepi tego porównania. Już wyjaśniam...
Jedno i drugie ma wpływ na otoczenie, oczywiście w różnym aspektach i w różnym stopniu
- Spalarnia - smród i złe samopoczucie mieszkańców,
- Brzydka i niefunkcjonalna galeria - pogorszenie mieszkańcom oferty transportowej (bo zamiast jednego porządnego dworca pks, mamy 3 małe w
@jasmina-grygiel A co takiego masz we Wroclavii, czego nie znajdziesz w Magnolii, czy Arkadach? Kilka odzieżówek więcej, więc porównanie z Bielanami jest mocno przesadzone. We Wroclavii nie będzie Ikei, ani Castoramy. Nie znam zbyt wielu ludzi, którzy wybierając się na zwykłe łażenie po galerii decydują się na Bielany. A pomijając kwestie architektoniczne, to Wroclavia jest logistyczną porażką. Dworzec - taka miała być podstawowa funkcja tego budynku, a została ona odsunięta na bok.
@myownsummer: mocno naciągane są te argumenty, ale po kolei:

'Brzydka i niefunkcjonalna galeria - pogorszenie mieszkańcom oferty transportowej (bo zamiast jednego porządnego dworca pks, mamy 3 małe w różnych miejscach i trzeba biegać)'

to nie jest pogorszenie oferty transportowej, tylko polepszenie jakości, z tymczasowego dworca zrobią parking dla autobusów, a samo wejście na nowy dworzec autobusowy będzie teraz bliżej wyjścia z dworca pkp i przejście będzie teraz wygodniejsze, o joannitów nie
@myownsummer: Deweloperzy winni są temu, że:
a) Nie ma u nas prawodastwa ograniczającego budowanie gdzie popadnie i czego popadnie
b) Nie funkcjonuje u nas partnerstwo publiczno-prywatne
c) MZP są uchwalane przez idiotów

Coś mnie się zdaje, że na nich się wiesza psy, a to po prosu firmy, które robią biznes w takich warunkach jakie mają - mają wolną rękę, to robią co chcą. Sami z siebie nie zbudują nam drugiego Milenium
Coś mnie się zdaje, że na nich się wiesza psy, a to po prosu firmy, które robią biznes w takich warunkach jakie mają - mają wolną rękę, to robią co chcą.


@Iudex: I ja wcale deweloperów czy inwestora tej galerii nie ganię - ich zysk :) Swój żal kieruję właśnie w kierunku urzędników, którzy bezmyślnie lub z premedytacją nadstawiają tyłek inwestorowi i wszystko robią pod niego, jak w przypadku m.in. Wroclavii,
myownsummer - > Coś mnie się zdaje, że na nich się wiesza psy, a to po prosu firmy, k...

źródło: comment_gIFjpEUAPpV5j2vinfOGVlGbJoHzD40Q.jpg

Pobierz
@myownsummer to wg ciebie jak powinna ta galeria wyglądać? Bo dla mnie wygląda ok, czyli normalnie, nowocześnie, a nie jak #!$%@? jakiś kościół z XV wieku, czy jak jakaś kamienica przedwojenna. Jak widzę we Wrocławiu czy Poznaniu niektóre ulice zasrane starymi kamienicami, a w sumie to ruderami to mnie trafia. No ale w sumie są gusta i gusciki