Wpis z mikrobloga

@matiit: ale tam trzeba miec raczej poczucie estetyki co?
probowalem frontendu i denerwowalo mnie to ze czesto polegalem na takich bzdetach jak wysrodkowyny kwadracik (w przenosni, nie doslownie ale wiadomo o co chodzi) zamiast uczyc sie czegos bardziej "algorytmicznego"
@m____s: Które opanowuje się w tydzień a dochodzi do poziomu mistrza latami. Jako junior nie masz wpływu na technologie a firmy które za bardzo skupiają się na technologiach potrzebują klepaczy kodu którzy robią jak najwięcej i jak najszybciej.
@plushy eh to chyba wezmę się w takim razie mimo wszystko za PHP bo podoba mi się w nim to że łatwo można postawić lokalny serwer na Linux i od razu można na nim pisać np. stronę do logowania i nie trzeba nic dodatkowo instalować
Ale z drugiej strony bardzo mi się podoba składnia w Python
@m____s: Jeśli leży Ci język, to użyj go do nauki programowania, jeśli nie, uzyj innego. Za jakiś czas, jak rzeczywiście będziesz dobrze programował, to sama zmiana języka to będą dni/tygodnie, plus odrobinę czasu na środowisko (poznanie frameworka, bibliotek, kruczków).
@Bambro: Bo to niepotrzebna praca, a te rozwiązania są sprawdzone i działają od lat.
Dochodzi też sprawa kompatybilności. Z tego co słyszałem to systemy międzybankowe używają COBOLa, więc pewnie ciężko połączyć to z czymś z zewnątrz.
Z tego co słyszałem to systemy międzybankowe używają COBOLa, więc pewnie ciężko połączyć to z czymś z zewnątrz.


@Ununoctium: Nie tak trudno. W najgorszych przypadkach screen scrapping.