Wpis z mikrobloga

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co takiego złego zrobił Adam Michnik, że prawica go tak nienawidzi?
To nie jest bait. Po prostu się zastanawiam skąd ten jad. Przecież Michnik sporo swojego życia przeznaczył na walkę z komuną, której prawica tak nienawidzi, więc dlaczego jest taki zły?
#kiciochpyta #gazetawyborcza #4konserwy #prl #historia
  • 9
  • Odpowiedz
@Axim: Co to ma znaczyć? Napisałem, bo chcę się dowiedzieć. Ciągle widzę hasła jaki to on jest zły, ale nie wiem dlaczego.
  • Odpowiedz
@ms93: Michnik nie walczył z komuną tylko o miejsce dla siebie w tej komunie. O tzw. "socjalizm z ludzką twarzą". Opróćz tego ukradł Gazetę Wyborczą i się na niej uwłaszczył z kolegami. Oryginalnie GW powstała jako organ solidarności za pieniądze ze składek oraz zza granicy. Sprzęt poligraficzny przysłali Francuzi. Michnik razem z Łuczywo i swoimi kumplami, już jako szef GW, sprywatyzował cały biznes dla siebie i garstki klakierów.
  • Odpowiedz
@ms93 pisze antypolskie paszkwile, wspiera "europeizacje" Polski na wzór Niemiec i ograniczenie wolności słowa pod ładnym sztandarem walki z mowa nienawiści.

Najpierw walczył z komuna, tak że po odzyskaniu niepodległości jego media zaczęły wybielać czerwonych #!$%@? synów pokroju Jaruzelskiego czy Kiszczaka.

Ułożył sie z proniemieckim rządem PO żeby ciągnąć kasę za reklamy w swoich gazetach i egzemplarz takowej w każdym polskim urzędzie. Codziennie. Wybielanie afer PO na poziomie dzisiejszych pasków z TVP.
  • Odpowiedz
@ms93

sporo swojego życia przeznaczył na walkę z komuną, której prawica tak nienawidzi

Jak się dogłębniej zastanowić to prawica nie nienawidzi komuny. Prawica nienawidzi ale postkomunę. Za komuny byliśmy niby potęgą, byłby duże zakłady pracy, ludzie mieli pracę, państwo dbało o ludzi itd. Potem była postkomuna podczas której wszystko rozkradziono i wyprzedano. Polskę nie zniszczyła wojna i komuna tylko układ okrągłostowy. Taka jest retoryka.
  • Odpowiedz
@pss8888: Prawdziwa prawica nienawidzi komuny. Niestety dzisiaj za prawicowców często uważają się ludzie tylko ze względu na konserwatywne podejście światopoglądowe (też nie w każdym przypadku), przy jednoczesnych socjalistycznych poglądach gospodarczych. PiS będący katolicką lewicą niestety wypacza pojęcie prawicy, tak jak w USA lewica wypaczyła pojęcie bycia liberałem.
  • Odpowiedz