Wpis z mikrobloga

@brodaty_ksieciuniu: Tak jak każde hobby, po nic, każdy robi coś co kręci tylko jego bez konkretnych powodów. Ogólnie do posłuchania radia FM i DAB, oglądania telewizji, słuchania samolotów, amatorów itd. Można też odbierać satelity, obrazki z ISS, brazylijskich piratów którzy rozmawiają poprzez nieużywane wojskowe satelity. Dużo ciekawostek. Ostatnio byłem zdziwiony jak Orange wyłączył sieć CDMA450 które sprawiało problemy by nasłuchiwać okolice tego pasma. Ciekawego jeszcze? https://www.youtube.com/watch?v=cvKaC4pNvck

Panom z Niemiec 3-4 lata
@brodaty_ksieciuniu: poważnie to podstawowe pytanie jest jedno, mieszkanie w bloku czy w domu, dostęp do dachu / balkonu / parapetu i budżet.
W moim przypadku mam 10m przedłużacz USB poprowadzony przez nieużywany komin na szczyt komina. Przez wysokość 6m + 6m masztu daje efektywne 12m nad gruntem. No i na wsi nie ma tyle zakłóceń co w miastach. Telewizor plazmowy, urządzenia internetowe po skrętce, ledy i wiele innych sieje zakłóceniami na
@WyrwalemChwasta: Mireczku, bo robię projekt na uczelni związany z odbieraniem NOAA. I właśnie problemem jest bo nie wiem której wersji SDR-Console używać. Jakieś rady? Na razie mam chyba najnowszą.

Mam na razie antenkę od zestawu z donglem, ale będę robić QFH lub double cross dipole.
@WyrwalemChwasta jak weszła wiele lat temu możliwość robienia qso na 50MHz to sporo tego natrzaskałem, miałem antenę kierunkową w bardzo dobrej miejscowce, niestety to pasmo jest mocno himeryczne i są bardzo długie okresy ze nic się nie dzieje, łatwo się zniechęcić