Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Od niedawna mam na swoim Lenovo 710s dual boota z w10 i antergosem na pokładzie. Wszystko prawie w tym linuxie działa spoko, prócz trzech rzeczy:
1. Wifi nie chce się wyłączyć, trzeba restartować compa,
2. Jak się zamknie pokrywę i otworzy (hibernacja czy uśpienie, nwm) to jest zawieszony na ekranie logowania i nic nie reaguje,
3. Wyłączenie lub restart trwa #!$%@? 4 MINUTY (i nie zawsze się udaje).

Problem, z którym do Was przychodzę, to ten ostatni. Pozostałe dwa są do przeżycia, ale jak za każdym razem muszę go wyłączać, przytrzymując power off, to coś we mnie umiera. Co najlepsze, za każdym razem dzieją się inne rzeczy przy wyłączaniu, co starałem się pokazać na zdjęciach (reszta w komentarzach). Enjoy i HALP

PS: Na tych pierwszych trzech zdjęciach to on ciągle przeskakuje do kolejnych stop jobów dla różnych serwisów, czy czym one tam są

#linux #unix #programowanie #archlinux #antergos
Pobierz Err404 - Cześć Mirki!

Od niedawna mam na swoim Lenovo 710s dual boota z w10 i ante...
źródło: comment_dZSfRAXzrAgqhoPwIkP1nApRMPcl3Zlg.jpg
  • 25
@Err404:
3 problem to prawdopodobnie też antegros i jednocześnie systemd. W ustawieniach systemd możesz znaleźć opcje jak długo systemd ma czekać na zamknięcie usługi.
/etc/systemd/system.conf
Dodatkowo (systemd-analyze blame ) możesz sprawdzić, która usługa najdłużej się zamyka i jednocześnie oglądnąć jej logi.

@ppidd_: Zauważyłem że coraz mniej pomagasz w odpowiedziach
@mihaubiauek: w odpowiedzi na trzecie, bo to teraz mój priorytet: sudo shutdown -P zamyka też bardzo długo i wtedy dostaję to, co widać na przedostatnim zdjęciu. Co do linka o boot time increasing over time to nie mój problem, bo system bootuje mega szybko. Wyłącza się tylko strasznie długo

@Kryspin013: właśnie ludzie w sieci pisali często o systemd, ale ja nie ogarniam jeszcze za dobrze linuksa i nie wiedziałem, co
@Err404: sudo vim /etc/systemd/system.conf (albo jakis inny edytor tekstu zamiast vima ;P)
Tam masz ShutdownWatchdogSec. Ustaw 20s xP

Zmieniłem DefaultTimeoutStopSec na 5s i nic się nie zmieniło ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Err404: A usunąłeś #? Bo wszystko z # jest traktowane jako komentarz i się nie liczy.