Wpis z mikrobloga

Natknąłem się na ciekawą grę, tak mi się w każdym razie wydaje.

Project Wight 2018

Bohaterem jest potwór, kierowany przez gracza, z jakiejś legendarnej rasy będącej na granicy wyginięcia. Ponoć mechanika jest podobna do #avp z tym, że gra ponoć ma elementy #crpg. Nie wiem, jak z fabułą, bo na razie wiadomo tylko tyle, że stwór będzie dorastał w trakcie rozgrywki - od małego, kiedy nie ma szans na wygranie walki 1vs1, aż po dorosłego osobnika siejącego zniszczenie. W każdym razie chyba szykuje się coś nieco innego, niż zwykle.

gp z komentarzem 20min https://www.youtube.com/watch?v=BSBHJFcHV7o
trailer https://www.youtube.com/watch?v=XxzNSRQG4m0

#gry #horror
Pobierz s.....a - Natknąłem się na ciekawą grę, tak mi się w każdym razie wydaje.

Project ...
źródło: comment_F6vdimxp2dUKskkIQelS3u6dWrjTYr8N.jpg
  • 6
@kurp: Nastrój rzeczywiście jest ciekawy, no i środowisko. Bardzo mi się podoba chodzenie na 4 łapach - kamera ładnie oddaje te ruchy. Pewnie skończy się na zwykłym arpg a'la dishonoured, bez fabuły, w dzikim środowisku i nawet to byłoby ok, jeśli to wykorzystają odpowiednio. Jednak fajnie by było gdyby crpg dotyczyły czegoś więcej niż statystyki i walka.
@sejsmita: koncepcja jak najbardziej spoko, bo gra z perspektywy potwora nie zdarza się zbyt często. I nie bez przyczyny. Potwory zwykle się nie rozwijają w przeciwieństwie do herosów, którzy mogą mieć nowe umiejętności, broń, zmieniać frakcje, wykonywać questy, wreszcie walczyć z nowymi i ciekawymi potworami. Z perspektywy potwora trzeba zadbać albo o ciekawy i rozbudowany system walki, albo o ciągły rozwój, bo inaczej takie latanie szybko się znudzi. Nie ma questów/frakcji/nowych
@Lisaros: Masz rację, ciężko będzie stworzyć "coś" na dłużej i z sensem. Chociaż wydaje mi się, że to nie jest bezmózgi potwór, a raczej posiadający jakąś swoją namiastkę cywilizacji czy raczej coś na wzór społeczności. Więc dzika bezmózga bestia w lesie odpada. Nie spodziewam się rozbudowanej fabuły, ale choćby wzorując się na podaniach z czasów przedchrześcijańskich można trochę ciekawych misji stworzyć, np: porywanie dzieci z domów czy innych domowników, budowanie totemów