Wpis z mikrobloga

Mirsy sprzedałem New Beetla i różowy chce Fiata 500.
Jakieś nietypowe usterki na coś nietypowego uważać w tym modelu?
Wiem że to konstrukcyjnie jest to zbliżony wóz do Pandy, że 1.4 benzyna lubi olej a 1.3d nie jest fajny ( i tak chce benzynę). Wybór padnie raczej na 1.2 które trochę słabe ale w miarę solidne. Na te puźniejsze TJET raczej nie starczy nam kasy.
Ktoś ma taki wóz?
#fiat #fiat500 #samochody #kupautozmikro
  • 15
@WiewiurPL : jeździłem testowo 500 drugiej generacji z silnikiem 1.2. To sprawdzona stara jednostka, bezproblemowa, nieco słaba, ale na miasto w sam raz, zwłaszcza dla kobiety. Fiat 500 to bardzo udany model, tylko niech weźmie ładny kolor koniecznie.
@WiewiurPL: Wszystko poniżej 1.4 ledwo co jedzie. Chyba, że przebiegi będzie robić 99% miasto.
1.4 16v starjet dobrze będzie sobie radził, zawsze to jakiś zapas mocy dla tego pierdka.
@WiewiurPL: No właśnie nie wiem skąd ta opinia.. Ja rozumiem, że każde 16v mniej lub więcej żłopie olej(przy wysokich obrotach), ale swój chyba traktuje delikatnie bo od wymiany do wymiany (13-15kkm) oleju zawsze tyle samo.

Ale jeśli takie króciaki to bierz coś małego, aby zdążył się zagrzać, bo będzie produkowała masło pod korkiem #pdk
@Kumin: to spalanie akceptowalne.
Ogólnie te 500 to jakieś chodliwe auto. Chciałem jutro podjechać z różowym obejrzeć dwa w 3city, i obydwa sprzedane. Aukcje wystawione przed 3 dniami...