Wpis z mikrobloga

Jestem w #uk (Londyn) od 2 miesięcy i pracuje od miesiąca jako programista i powiem wam, że to była najlepsza decyzja, żałuję, że nie wyjechałem wcześniej.
Moja historia jest taka, że od totalnego zera zacząłem naukę programowania i mając 2 lata doświadczenia zarabiałem 6,5k netto w Wawce. Po skończeniu studiów od razu #!$%@?łem i wyjechałem do Lądka i mam 2450 netto funtów miesięcznie co nie jest dużą kwotą jaką celowałem. Duża jest konkurencja + moje doświadczenie nabyte w PL słabiej wyglądały niż od jakiegoś typka co pracował już w Anglii. Mój angielski też nie najlepszy, ale rozumiem wszystkich i jakoś mogę się dogadać.
Oszczędzam tak 1000-1500 funtów miesięcznie ( to ostatnie jak będę cebulakował ).
Podoba mi się jak tu wszystko jest tanie jak się zarabia w funtach, na wszystko mnie stać, częste wychodzenie do restauracji i ogólnie na miasto.
Dopiero w Londynie poczułem się jak ryba w wodzie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#londyn #emigracja
  • 42
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Nooo teraz to #!$%@?.
Mieso w UK (szczegolnie wolowina) jest milion razy lepsza. Teraz od doslownie paru lat sie w Polsce nauczyli że ze starych mlecznych krow sie stekow nie robi. Takze ten... Hodowle ktore maja porzadne rasy bykow z Francji, Danii czy UK dopiero sie w Polsce rozwijaja. Juz mozna (w koncu) zjesc dobrego burgera czy steka w Polsce. Cos co w UK jest normalnoscia od lat.
Tak przy
  • Odpowiedz