Wpis z mikrobloga

#prawo #prawokonsumenckie #oszukujo

Chcę się tylko dowiedzieć jak to jest z odsyłaniem rzeczy niezgodnych z opisem.
Kupiłam (kretyńsko) kołdrę która ma zewnętrzną warstwę wg. opisu aukcji 70% bawełny i 30% poliestru bez sprawdzania komentarzy o sprzedającym. Bardzo prawdopodobne jest, że przyjdzie kołdra która ma tylko 35% bawełny, a kupiłam ją tylko ze względu na skład poszycia którym się wyróżniała na tle innych ofert.
Jeśli sprzedawca nie może tego naprawić (no bo jak?) ani wymienić (bo takiej z takim składem nie posiada) to chciałabym dostać zwrot pieniędzy. Czy mogę wtedy rościć o zwrot pieniędzy także za przesyłkę oraz odesłanie? Albo za jedno, albo drugie? Czy ja pokrywam wszelkie koszty? Nie oszukujmy się - 19 zł za kuriera które musiałam zapłacić i kolejne 11 zł za odesłanie mi się niezbyt widzi.
Jak to jest z tym zwrotem kasy?
  • 10
@Inatine: No więc masz prawo odesłać to bez podania przyczyny w ciągu 14+14 dni (max 14 dni na poinformowanie o zwrocie, plus max 14 dni na odesłanie). Ponosisz koszt tylko odsyłki. Babka ma Ci zwrócić pełny koszt kołdry plus koszta pierwotnej wysyłki.
@Psiake:

Jeszcze jedno, kupiłaś na aukcji z opcją kup teraz, czy przez licytację?

kup teraz

. Babka ma Ci zwrócić pełny koszt kołdry plus koszta pierwotnej wysyłki.

Czyli jednak zwraca mi pelny koszt? Kurde, siedze w tym caly czas (pracuje w sklepie wysylkowym), a jak do mnie dojdzie ze cos musze zwrocic, to kurna nic nie wiem :D Zaciełam sie psychicznie na "niezgodnosi towaru z opisem" i tym chcialam wojowac, a
@Inatine: poczytaj o rękojmi, szczególnie fragmenty o niezgodności towaru z umową (nie z opisem). W skrócie to sprzedawca powinien pokryć koszty dostarczenia towaru do niego, w praktyce jest to trudne do wyegzekwowania ale nie niemożliwe.
@Inatine: Jeśli wybrałaś najtańszą możliwą opcję wysyłki (odbiór osobisty się nie liczy) to tak, pełną wpłaconą kwotę. Jeśli wybrałaś droższą to koszt przedmiotu plus najniższy koszt wysyłki dostępny na aukcji.