Wpis z mikrobloga

@krzysztof114: Znalazłem kilka startupów, ale albo były to pilotażowe projekty albo wydawały się już nie działać. Takie przynajmniej sprawiały wrażenie.
Blockchain okazuje się całkiem obiecującym narzędziem przy ewidencji własności gruntów. Ukraina zaimplementowała, przynajmniej w jakiejś części, blockchaina do przechowywania danych o gruntach. Zastanawiam się czy ktoś w Polsce stara się rozwijać to połączenie od komercyjnej strony.
@drobna_elektryka: Nieruchomości w Polsce stoją dość wysoko w IT jeśli porównywać je z innymi krajami. Jeśli porównamy IT w nieruchomościach do innych branż to będzie już kiepsko.
Szczerze mówiąc nie mam pomysłu na komercyjne zastosowanie tej technologii w nieruchomościach. Wydaje mi się, że masowość jest tutaj kluczem. W administracje potencjał jest spory, ale ta nadal w średniowieczu.
@drobna_elektryka: dla przykładu biura nieruchomości w PL mają dość szybko narzędzia typu branżowe systemy CRM czy narzędzia do publikacji ofert, kreatory ulotek, narzędzie szukające ofert po portalach i kupę innego softu, którego nie ma np w USA czy UK. Polskie portale z branży są też dość nowoczesne. Często to nowe technologie i super zaplecze. U nas takich portali jest 5-15 w zależności od skali jaką przyjmiemy a znów USA i UK