Wpis z mikrobloga

@Dymass: To eliminuje gazy? Jakoś nigdy nie zauważyłem, choć w sumie skupiałem się na różnych sposobach na to jak jadałem soczewicę zieloną. Przeszło mi, znaczy nie gazy, ale jedzenie soczewicy zielonej i powróciłem do piersi kurczaka jako baza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FrasierCrane mam z nimi straszny problem, a zjadam duzo bialka ostatnio, bo sie troche wzialem za siebie ;) zaczalem szperac, pytac itp i okazalo sie, ze mam bardzo niski poziom blonnika i musze go dostarczyc, aby oczyscic jelita. Tak piszo, wiec probuje :)
@Dymass: dziwna teoria z tym, ze błonnik eliminuje gazy. Co najwyżej pomaga w zaparciach. Mało tego, im więcej jem warzyw tym więcej mam gazów. Jak dla mnie nr 1 w tych problemach jest espumisan, który w zasadzie jest nieszkodliwy i nie ma efektów ubocznych.
@koniarek zrem espu 3 razy dziennie po 2 tabletki :)
@ethics warzywa sa stale na obiad i to sporo (zona nalega :D), otrebami nie mam zamiaru sie zapychac, bo sa tragiczne w smaku, wiec jakies max 50g dziennie ;) probuje wszystkiego :)
Należy spożywać odpowiednią ilość błonnik zarówno za dużo jak i za mało będzie powodować problemy, dodatkowo jest różnica między rozpuszczalnym w wodzie i nierozpuszczalnym w wodzie. No i zjedź z tak ogromnej liczby nabiału jak Ci pisałem - pewnych rzeczy w pewnym wieku nie przeskoczysz