Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio wszędzie można przeczytać o druku 3D. Taka drukarka właściwie nie jest mi potrzebna, ale chciałbym pobawić się w to dla zabawy. Czytałem, że można zbudować drukarkę samemu z części zamawianych w Azji. Lubię majsterkować, więc bardzo chętnie. Ile pieniędzy mam szykować na jakiś mega podstawowy model, gdzie szukać części i wiedzy na ten temat?
#druk3d #3dprinting #aliexpress
  • 13
@mrpandominik: Jak to mówili bunkrów nie ma, ale za tą cenę to serio nie mam się do czego przyczepić, zwłaszcza że nie miałem kompletnie o tym pojęcia na początku. Zresztą mam wrażenie że jakość wydruku przekłada się wykładniczo na cenę. Więc jeśli chcesz mieć wydruki wysokiej jakości to będzie to dużo kosztować, wśród tańszych drukarek to raczej patrz na rozmiar wydruku. Zależnie od tego co tam chcesz drukować. No i co
źródło: comment_f3LWGpRfOJu86x56QcahDfTIBXG7NMHd.jpg
@FlameRunner: Nie mam jak zrobić teraz lepszego zdjęcia. To nie są ubytki - tylko nierówności w druku. Zauważ, że defekty pojawiają się w podobnych miejscach na obu wydrukach. Po lekkiej obróbce tego nie widać. Ja bym się jednak spodziewał większej różnicy przy 8-krotnie większej cenie:)
Jeśli chcesz się pobawić, zmontować drukarkę i popróbować jak to działa to chińskie kity są naprawdę fajne.

Ostatnio też kombinuje z figurkami, ale mam spory problem
źródło: comment_8tT64vWW6kEui8gyfsOHnVxQqoJ6NXm6.jpg