Wpis z mikrobloga

Oto jak bolszewicka reżimowa telewizja komitetu centralnego partii dowodzącej państwem przedstawia dramatyczną sytuację w służbie zdrowia, która mija w ostatnich dniach pod znakiem trwającej już dziewięć dni głodówki lekarzy.

Młodzi lekarze zarabiają tragiczne pieniądze, są przepracowani (mnożą się tragiczne finały takich procederów), a często jedynie względy rodziny i przywiązania do kraju wstrzymują niektórych z nich od #!$%@? z tego niewdzięcznego państwa plującego w twarz ludziom wykonującym jeden, z najważniejszych zawodów użyteczności publicznej. A na tę pogardę pod znakiem przede wszystkim tragicznych pensji godzi się coraz mniej absolwentów kierunków medycznych.

Zdesperowani tragiczną sytuacją w sektorze zdrowia lekarze zostali postawieni pod ścianą. Rozpoczęli protest, aby natłuc rządzącej hołocie, że problemy maja nie tylko ich pupilki np. z górnictwa, ale także inne grupy. ~2300 dla lekarza, #!$%@?, prawda?

ROSZCZENIOWI LEKARZE DOMAGAJO SIE 90000 TYSIECY! A reżimowy bolszewicki funkcjonariusz dodał, że ODRZUCILI PROPOZYCJE MINISTRA! I teraz zakompleksione robale z brzuchami przed telewizorami poczują zawiść i zazdrość do tych konowałów, jak oni śmią tyle chcieć!

Rzygać się chce. PRL bis.

#bekazprawakow #bekazpisu #wiadomosci #neuropa #4konserwy.ru #boldupy #gorzkiezale #tysiacurojenniezaleznychmediow #polityka
KazachzAlmaty - Oto jak bolszewicka reżimowa telewizja komitetu centralnego partii do...

źródło: comment_XqnLccvncX4tmbJ7pny27I8YqLYs2cQC.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak chcesz poprawić system gdy najważniejsze weń ogniwo to źle opłacana i przepracowana kadra?


@szpongiel: np. zdejmując z lekarzy obowiązek zbędnej papierologii, która jest zadaniem dla sekretarki, czy wykonywania gównozabiegów, które mogą robić pielęgniarki, albo ludzie po kursach.
  • Odpowiedz
@Pan_Krolik: Polecam się nie ograniczać i oprócz służby zdrowia sprywatyzować policję i straż pożarną. Po co płacić podatki jeśli ktoś nie dba o swój majątek i nie zamyka drzwi na noc albo pali świeczki w pokoju.
  • Odpowiedz
@Pan_Krolik: z podatków, wiec mam prawo tak jak kazdy, ty tez libertariański kmiotku oczekiwać pomocy medycznej, gdy bedziesz w potrzebie

rozumiem ze człowiek, ktorego np nie stać na leczenie po wypadku ma zdychać pod płotem?
  • Odpowiedz
@Pan_Krolik

np. zdejmując z lekarzy obowiązek zbędnej papierologii, która jest zadaniem dla sekretarki, czy wykonywania gównozabiegów, które mogą robić pielęgniarki, albo ludzie po kursach.

Nie to było sednem mojego komentarza, źle się wyraziłem. Oczywiście, można poprawić wiele rzeczy w systemie, a suma tych poprawek składa się na jakość całego systemu. Chodziło mi o to, że zarobki lekarzy to właśnie jedna z takich składowych, a napisałeś jakby podwyżki stały w sprzeczności z
  • Odpowiedz
Wg danych z 2015 roku Polska wydaje na ochronę zdrowia 6,4% PKB,


@Pan_Krolik: w tvp pracujesz? wklej lepiej slajd z prezentacji mz z tego roku gdzie jest pokazane, ze za rok Polska bedzie wydawac 4,8% pkb. KR chyba nie myli sie w swoich obliczeniach?
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty:

ty tez libertariański kmiotku oczekiwać pomocy medycznej, gdy bedziesz w potrzebie


A więc abonament radiowo-telewizyjny też jest słuszny, bo nawet taki kmiot jak ja może zachcieć obejrzeć mecz jak będę miał taką potrzebę? Nikt się mnie o zdanie nie pytał i może ja np. wolałbym być ubezpieczony prywatnie zamiast w NFZcie? Karetki mogą dalej ratować i przywracać podstawowe funkcje życiowe, ale potem wystawia się rachunekdla ubezpieczalni/osoby
  • Odpowiedz
@Pan_Krolik

Sprzeciwiam się głównie temu żeby naprawę zaczynać od dosypania pieniędzy, bo wtedy wszyscy spoczną na laurach i uznają, że w sumie to jest lepiej niż było i wystarczy.

Teraz jasne, tu pełna zgoda. Kiepski system to worek na kasę bez dna.
  • Odpowiedz
@su1ik:

co suwerena obchodzi prywatna sluzba zdrowia. za to samo podwojnie maja placic?


1) A co mnie obchodzi publiczna, skoro płacę za prywatną bo nie mam czasu czekać 2 lata na wizytę?
2) Napisałem o Estonii mającej taki sam stosunek wydatków co my, ale lepszą służbę zdrowia. Może
  • Odpowiedz
@Pan_Krolik: estonia to nie jest przypadkiem mniejszy kraj z mniejsza liczba szpitali, gdzie wystarczy kupic mniej sprzetu (ktory ma wartosc bezwzgledna a nie procentowa) aby byl w kazdym szpitalu? no i nie mam pojecia czy tam prywatne procedury moga byc wykonywane w panstwowych placowkach (u nas niezgodne z prawem) bo to duuuzo zmienia
  • Odpowiedz
a często jedynie względy rodziny i przywiązania do kraju wstrzymują niektórych z nich od #!$%@? z tego niewdzięcznego państwa


@Kazach_z_Almaty: jeżeli tak jest to brawo dla tych bohaterów. Choć prędzej bym uwierzył, że po prostu przebolejesz gówniany okres w pracy bo masz wizję późniejszych profitów.Przykład, ortodonty do którego chodziłem w szkole, na początku przyjmował w garażu przerobionym na gabinet, miał 1 fotel, 1 asystentkę i wszystko robił sam, pewnie po
  • Odpowiedz
O ile protestującym trzeba przyznać rację co do części postulatów to założenie że w okresie studiów nie znali wysokości wynagrodzenia rezydenta jest kapkę naiwne xD
  • Odpowiedz