Wpis z mikrobloga

Mirki z #iphone od #apple, ale takie co miały wcześniej androida (celowo nie wołam hejterow), ew. Windows Phone (xD) - czego Wam najbardziej zabrakło po przesiadce na japko? Chodzi za mną ta myśl, żeby sobie sprawić iPhone'a, ale mimo że wiem, że zapewni mi płynność działania itd. to jakieś takie trochę wątpliwości mną targają...

  • 21
@Pancerwafel:

- Udostępnianie jest słabe
- Tak samo otwieranie plików w różnych aplikacjach. Ciężko jest pobrać niektóre rzeczy i je otworzyć do edycji, często jest to wręcz niemożliwe.
- Aplikacje na ios są też inaczej budowane pod względem szkieletu i często bywa, że po obrocie coś się źle przeniesie i dzieją się niezłe jaja
- System nie jest tak otwarty i brakuje niektórych pomysłów z androida (typu chatheads, wyskakujące uwierzytelnianie dwustopniowe
-brak wyszukiwania kontaktów po wbijaniu poczatku numeru lub nazwy w androidzie bylo to z pozycji klawiatury numerycznej.
-otwieranie i edycja plików na androidzie to było przyjemniejsze i łatwiejsze
-iphony nie iwem jakiego kupisz ale dość słaba bateria
-brak jak dojade za darmo (cebula) ale jak ktoś potrzebuje korzystać przez 2-3 dni w nowym mieście raz w roku to boli
@asunez: będzie ciężko, bo to, czego mi brakowało było jakies 4 lata i 5 iosów temu. przesiedzialem 2 lata na androidzie. Z początku bolał mnie brak radia FM - to jeszcze były czasy bez spotify, a moja muzyka po jakimś czasie mi się nudziła. Wtedy jeszcze nie lubiłem galerii i brakowało mi ściąganych z góry powiadomień i możliwości szybkiego wyłączenia transferu danych, wifi i innych, ale to już zostało elegancko ogarnięte
- Kable lightning o ile są fajne, to ich własny standard denerwuje i niepotrzebnie zwiększa ilość noszonych/używanych kabli
- Oryginalne kable są super niskiej jakości
- iTunes często się wcina, zarówno na pc jak i maku
- Wyskakujące okienka są irytujace, czesto wyskakują z dupy i nie da się ich szybko odrzucić, trzeba wybrać jedna z dostepnych opcji. W androidzie klikniesz poza nim i jest okej
- Powiadomienia na iOS są zrypane,
@asunez: z Windows Phone przeskoczyłem na iOS. Zabolała konieczność używania iTunes na Windowsie i trudności z wrzucaniem własnych plików, a ustawianie własnego dzwonka to jakiś koszmar :/, bo trzeba skonwertować plik, przyciąć ścieżkę, zmienić rozszerzenie pliku i dopiero wtedy można pomyśleć o wrzuceniu dzwonka na telefon.
@asunez: najbardziej mi brakuje dostępu do plików, na Androidzie i nawet na Windows Phone mogłem ściągać z sieci dowolne pliki i je odpalać, nie ważne czy były to Romy do gameboya, mp3 czy nawet torrenty wszystko smigalo od razu. Na iOS nie pobierzesz praktycznie żadnego pliku, jesteś ograniczony do korzystania z apek z App Stora
@asunez: lagow xD a tak serio to mi brakuje wyłączenia powiadomień na jakiś czas. Możesz ustawić scheduler że w danych godzinach ale ja bym wolał wyłączyć np na 2h
@asunez: prostoty w obsludze z pc, wrzucania plikow itd chociazby filmow czy muzyki - jest to bardzo utrudnione. Druga sprawa to nagrywanie rozmow- duzo rozmawiam z klientami, czesto cos ustalam umawiam sie i zapominam bo 5 telefonie w ciagu 20 minut , nagrywanie pozwalalo mi odtworzyc sytuacje i przypomniec o co dokladnie chodzilo tutaj tego nie ma. Jedyny plus jaki widze i chyba jest zawsze on decydujacy przy przesiadce na ios
@asunez: @LosoweKontoLosowegoWykopowicza: polecam kable firm trzecich, np. Blitzwolf, aukey. Co do szybkości ładowania to wystarczy mocniejsza ładowarkę kupić ( tez polecam ww. firm) @jerzalke: w ios 11 jest ikona w panelu sterowania @szalonanogaa: Jakdojade jest za darmo, jedynie co pare wyszukiwań trzeba obejrzeć reklamę. Bateria w SE jest s porządku. W wersjach z Plusami jeszcze lepsza. Co do pierwszego pkt jedynie spotlight ratuje i po zmianie przyzwyczajeń, wyszukiwanie