Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Do telefonu z krawędziami 2.5D lepiej kupić całkowicie płaskie szkło hartowane czy takie które pokrywa też zaokrąglone krawędzie. Logika podpowiada, że to drugie, ale gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że płaskie lepiej spełniają swoją rolę. Które kupić i dlaczego? Doradźcie bo jestem zielony w tym temacie.
#telefony #pytaniedoeksperta #elektronika #xiaomi
  • 4
@wiewi0 2.5D i szkło to pomyłka niestety. Dasz płaskie to zostaje Ci po bokach po kilka milimetrów niechronionego ekranu i każdy swipe to drapanie po krawędzi szkla. Zaokrąglone są często z klejem tylko na obrzeżach przez co nie dotyka dobrze ekranu. Czułość jest w takim przypadku tragiczna.
@wiewi0: na S6 miałem szkło, które pokrywało tylko płaską część ekranu. Początkowo parę mm szczeliny wyglądało dość śmiesznie/nieestetycznie (wcześniej miałem telefon z pełni płaskim ekranem, więc trochę zdziwiło mnie to, że szło nie jest na cały przód), ale po tygodniu przyzwyczaiłem się do tego. ;) Sporo ludzi ma takie szkła i nie narzekają. :D
@wiewi0: Mam w Redmi Note 4 takie co pokrywa zaokrąglenia i nie jestem zadowolony. Po jakimś czasie w rogach szkiełko zaczęło się odklejać. Może to kwestia szkiełka, ale na dziś kupiłbym płaskie.