Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam problem. Nie złożyłem PIT do ZUS bo byłem przekonany, że z kwoty poniżej 3091zl ( wolna od podatku) rozliczać się nie muszę. Kiedy chciałem wybrać z ZUS papier o dochodach za 2016 był zonk, bo okazało się że dochód mają mój od firm ale sam się nie rozliczyłem. Teraz muszę rozliczyć się z tego osobiście w ZUS i grozi mi jakąś kara. Jak bardzo mam #!$%@?? Dochód był mniejszy niż 1,5k. Trochę sam #!$%@?łem, bo po co się pchałem do tego ZUS to nie wiem, sam się wkopalem, ale było mi to potrzebne do stypendium na studia. Ale zero listów od ZUS że zapomniałem, ani telefonów, byłem przekonany że zrobiłem dobrze. Miał ktoś z Was taka sytuacje? Słyszałem że wyrażenie czynnego żalu może mnie ratować przed kara.

#zus #kiciochpyta #podatki #pit
  • 13
  • Odpowiedz
@onionhero: Miałem identyczną sytuację na początku studiów. Znalazłem wszystkie moje "wpływy" za tamten rok i złożyłem pita kolejnego dnia. Żadnej kary nie płaciłem i dostałem jeszcze 11zł przekazem ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
  • 2
@onionhero skladasz korekte roczna pit i dolaczasz tzw czynny żal, w ktorym sam sie masz #!$%@? wyrazic skruche i obiecac poprawe, to taki donos na samego siebie :-) serio. Placisz podatek jesli trzeba i tyle
Nie wala karami z marszu, a za czynny zal unikniesz kary.

Poczytaj na necie, na pewno cos jest. Sama na siebie kiedys donosilam :-) i zrob to jak najszybciej, bo karaja wtedy, kiedy to oni cie przyczaja,
  • Odpowiedz
  • 0
@onionhero jest na bank, nie schizuj sie, w US tak niby strasza jakie to wielkie kary wala, ale gowno prawda. Jak sie maja #!$%@?, to do kogos, kto rocznie milionami obraca, te twoje 1.5k to maja w powazaniu ;-)
  • Odpowiedz
  • 1
@Auth: W moim przypadku zapewne prawdę - na tamtym etapie nie zarabiałem więcej niż 3k rocznie więc tłumaczyłem się tym, że kwota niższa niż wolna od podatku i nie wiedziałem o konieczności rozliczania PIT.
  • Odpowiedz