Wpis z mikrobloga

Na gmail o nazwie login@gmail.com dochodzą wszystkie wiadomości wysłane również na adres login+wyraz@gmail.com, gdzie wyraz to dowolne znaki (to znaczy cyfry i litery bez znaków specjalnych).

Niby nic takiego, ale Wujek Google daje nam coś takiego jak filtry i etykiety, dzięki czemu już odgórnie możemy przydzielić wysłane wiadomości, pod adresy takie jak login+gumtree@gmail lub login+uczelnia@gmail.com do której etykiety będą przydzielane automatycznie.
To jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, bo ustawiając filtr "wszystkie emaile do login+zakupy@gmail.com wkładaj wsadzaj do etykiety zakupyblablabla". Dzięki temu możemy zapanować nad porządkiem na naszej epoczcie już w momencie rejestracji na jakimś portalu typu olx, gumtree czy inne.


#ciekawostki #lifehack #google #gmail
Pobierz L.....a - Na gmail o nazwie login@gmail.com dochodzą wszystkie wiadomości wysłane rów...
źródło: comment_xhcqFgL1W6qcWBpu9HowutZBTtYMC4jH.jpg
  • 66
@Lusca

@Ratriczek: @Grzesiek4: wydaje mi sie, ze to opcja, ktora weszla dosyc niedawno.

Moje siostra robila gmaila z 10 lat temu i ma imie.nazwisko80@gmail.com

Bez kropki email nie dojdzie do niej


Nie ma takiej opcji. Dojdzie do niej bez kropki jak i z kropką wstawioną gdziekolwiek. To jest standardowy motyw w adresach na Gmailu i nie ma powodu, dla którego ten jeden adres miałby być traktowany inaczej. Sam mam konto
@Lusca: dobry tip, przydaje się od jakiegos czasu do sprawdzania kto handluje naszymi danymi :) np.
Na stronie www.xyz podałeś swojego maila z plusem xyz, a po tygodniu dostajesz spam z karma dla psów. Oznacza, ze strona sprzedała twoje dane...
@Ziomo105: Zależy do czego tak naprawdę potrzebujesz takiej publicznej skrzynki. Jeśli nie chcesz, żeby przychodził Ci spam od zambijskiego księcia, który oferuje Ci swoją fortunę w ramach podziękowania za udane seksy, to taka skrzynka jest w sam raz. :D Ewentualnie do wszelakich celów testowych. Rejestrowanie prywatnych profili i wszelakich wrażliwych danych na takie skrzynki to już wyższy poziom nieogarniętości.
tylko czasem często nie da się zarejestrować ze względu na znak '+'. A czasem są nawet takie kwiatki, że hasła się nie da odzyskać, bo niepoprawny adres email :D


@Aluminium: Oj tak, zdarzyło mi się. Formularz przy zakładaniu konta w banku przyjmował plusy, ale ich wewnętrzny system już miał inne wymagania i nie dostałem żadnego potwierdzenia. Po kilku telefonach do banku udało mi się ich przekonać do tego, żeby wyrzucili plusa
@Lusca: Jest tylko jeden haczyk, niektóre serwisy nie walidiują + jako poprawnego znaku w adresie mailowym. I dupa, dla tych serwisów nie odsiejemy wygodnie maili. ;)
@Lusca: z tym gmailem to sa rozne jaja. np mam imie.nazwisko@gmail.com i od czasu do czasu dostane cos wyraźnie adresowanego do imienazwisko@gmail com, ktore to konto do mnie NIE nalezy. ciekawe czy jego prawilny wlasciciel dostaje moja korespondencje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
z tym gmailem to sa rozne jaja. np mam imie.nazwisko@gmail.com i od czasu do czasu dostane cos wyraźnie adresowanego do imienazwisko@gmail com, ktore to konto do mnie NIE nalezy.


@kot_paskowy: ktoś się pomylił wysyłając. Kropki w gmail są obojętne, konto jest jedno. Być może ktoś chciał wysłać do nazwisko.imię, a wysłał odwrotnie.

Dlatego niekoniecznie dobrym pomysłem jest wybrać zbyt prosty i popularny adres. Lepiej dodać coś, co w razie pomyłki
@Lusca: a guzik, gosc ma nawet konto na jakims gruponie zalozone na imienazwisko bez kropki i ja dostaje od czasu do czasu jego korespondencje z tego grupona. ale maila o rejestracji konta nie dostalem wiec jest w tym jakis element losowosci.