Wpis z mikrobloga

Na gmail o nazwie login@gmail.com dochodzą wszystkie wiadomości wysłane również na adres login+wyraz@gmail.com, gdzie wyraz to dowolne znaki (to znaczy cyfry i litery bez znaków specjalnych).

Niby nic takiego, ale Wujek Google daje nam coś takiego jak filtry i etykiety, dzięki czemu już odgórnie możemy przydzielić wysłane wiadomości, pod adresy takie jak login+gumtree@gmail lub login+uczelnia@gmail.com do której etykiety będą przydzielane automatycznie.
To jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, bo ustawiając filtr "wszystkie emaile do login+zakupy@gmail.com wkładaj wsadzaj do etykiety zakupyblablabla". Dzięki temu możemy zapanować nad porządkiem na naszej epoczcie już w momencie rejestracji na jakimś portalu typu olx, gumtree czy inne.


#ciekawostki #lifehack #google #gmail
L.....a - Na gmail o nazwie login@gmail.com dochodzą wszystkie wiadomości wysłane rów...

źródło: comment_xhcqFgL1W6qcWBpu9HowutZBTtYMC4jH.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • 0
@Lusca no i jak jest wyciek jakiejś bazy to wiadomo skąd bo są w niej maile xxx+domena@gmail.com
Albo kiedy przychodzi jakiś spamik, też cenne info
  • Odpowiedz
@Lusca: ja mam mail typu jan.kowalski@gmail.com, a jakiś dyrektorek szpitala na slasku jankowalski@gmail.com, cały czas dostaje maile skierowane do niego, jakieś dokumentacje chorób różnych ludzi, przetargi, plany budowy przychodni, zaproszenia na konferencję itd
  • Odpowiedz
@voorhees: nie mozliwe bo jan.kowalski i jankowalski na gmailu to dwa aliasy tego samego adresu mailowego. kropka jest na gmailu ignorowana, mozesz sobie wstawic pomiedzy kazda litere i tez bedzie dzialalo
  • Odpowiedz
@wiewior_s: w takim razie nie wiem jak to możliwe ale dostaje te maile już od kilku lat.
przed chwilą sprawdziłem jeszcze raz i jest tak jak napisałem - mój mail jan.kowalski@gmail.com, a maile do tego gościa wysyłane są od różnych ludzi na jankowalski@gmail.com, więc o co tu może chodzić?
  • Odpowiedz