Wpis z mikrobloga

@pucka25: No ja kiedyś robiłam mleko sojowe. Ale tylko dwa razy 4fun w sklepie można kupić każdym prawie po cosie samemu meczyc z tym po parenascie godzin? Czas mozna lepiej wykorzystac.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arsaya robisz sama w garnku czy masz ten ekspres do mleka? Rozważam na początek opcje kupienia termometra i gotowania samej, bo z moim zapałem bywa roznie:p jakie robisz najczęściej? Wczoraj poczytałam przepisy i najbardziej kusi mnie migdalowo-sezamowe:)
  • Odpowiedz
@pucka25: w blenderze kielichowym robię :D najprostsze jest faktycznie owsiane, bo tak naprawdę to po prostu blendujesz płatki owsiane z wodą w propocji 1:3 i w sumie to tyle xd natomiast jeśli ma być to mleko do kawy, to przecedź je jeszcze przez gazę/sitko, żeby kawałki płatków ci w kawie nie pływały. żadnej filozofii w tym nie ma, chwila roboty, tylko takie mleko domowej roboty postoi w lodówce maksymalnie 3 dni,
  • Odpowiedz
Też kiedyś robiłem sojowe, ale jak dla mnie za dużo zabawy i zawsze robiłem większą porcję około litra, przez co mi się psuło; kek
Jest masa metod, efekty były porównywalne, z narzędzi to tylko gaza i blender ręczny.
Raczej ograniczyłbym się do kokosowego czy owsianego, tracenie paru godzin i odpadki do wykorzystania wystarczająco zniechęcają do kontynuacji.
Większość wymaga tylko proporcji 2:1 i x godzin moczenia co już pewnie wiesz.
Miskaryzu - Też kiedyś robiłem sojowe, ale jak dla mnie za dużo zabawy i zawsze robił...

źródło: comment_rsWuZdj0LfEOTBbvPrZTSC5qvBqcyCmF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pucka25: ja robilem owsiane XD
latwe strasznie, moczysz platki owsiane na noc, rano blendujesz i wyciskasz przez jakas gaze wode i masz mleczko owsiane
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Miskaryzu tak, wiem. Akurat obecnie to nie problem dla mnie zalać ziarna na noc i zrobić rano. Pobawię się w różne mixy. I właśnie będę robiła mniejsze porcje, tylko dla siebie na razie.
  • Odpowiedz
a chociażby ze takie domowe kosztuje około 2 zł za litr, w sklepie ponad 10


@pucka25: w biedrze masz sojowe po 5zł, a jak jest promka, to i za 4 bywa
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@smyl ale sojowe nie jest zdrowe. Poza tym serio przeczytaj skład i zawartość soji takiego za 4 zł, to już lepiej pić wodę.
  • Odpowiedz