Wpis z mikrobloga

Podczas dzisiejszej nauki wpadły mi dwie węgierskie ciekawostki:

1. Słyszeliście o notacji węgierskiej? Ja spotkałam się z nią pierwszy raz, ale zdążyłam zauważyć, że w internecie jest dość mocno hejtowana. A tu możecie się dowiedzieć, dlaczego.

2. Nie wiem, jak inni początkujący w kodzeniu, ale ja lubię sie uczyć algorytmów z wykorzystaniem filmików na youtube. Na przykład takich, w których występują bardzo ciekawi węgierscy tancerze ( ͡ ͜ʖ ͡)

#wegry #ciekawostki #naukaprogramowania #snuffkinvagyok
S.....n - Podczas dzisiejszej nauki wpadły mi dwie węgierskie ciekawostki:

1. Słys...
  • 7
@Snuffkin: Często ludziom to taneczne sortowanie podrzucałem. Efekt dydaktyczny zerowy, i tak po paru latach od przejścia kursu algorytmiki i oglądania hungarian dans sorting wideło przeciętny QuickSort wyartykułowany przez programistę albo się zapętli, albo niczego nie posortuje:D Podobnie jak usuwanie elementu z dwukierunkowej listy cyklicznej napisane na kartce to tak naprawdę wyszukana wersja programu co robi fprintf(stderr, "Core dumped\n");
@Snuffkin: Dawno temu wpadłem na pomysł, żeby w podobny sposób nazywać zmienne i robię tak w kilku projektach - nawet nie wiedziałem, że stosuję notacją węgierską. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Pan_Qcek: Wiesz, takie code::blocks działa przyzwoicie na pentiumie, dopóki nie załączysz nagłówka w stylu windows.h :D W latach 90 był ten problem, że architektura x86 i model pamięci nijak nie przystawały do C. Nie dało się napisać sensownego programu bez sterty makr i np. odróżniania długich i krótkich wskaźników, co teraz by uznano za pisanie nieprzenośnego kodu i jakiś ekstremalny antywzorzec.