Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za 159 w dieslu z automatem (koniecznie), z tego co udało mi się doczytać na necie jest tam jakiś problem z słabym dołem podczas ruszania (wynika to z mapy silnika). Czy taka skrzynia ( w zależnosci od wariantu silnikowego) jest zapożyczona od jakiegoś innego pojazdu? Ma jakieś przypadłości?

Rocznie robie ok. 40 tys km - auta nie trzymam nigdy więcej jak dwa lata, czy jakikolwiek silnik benzynowy nadaj się do gazu i jest warty rozważenia w mojej sytuacji? Zależy mi na stosunkowo niskim koszcie za kilometrówkę.

#alfaholicy

#alfaromeo
  • 7
@4nonim 159 z dieslem 1.9 150 (najpopularniejszy) jest dość oszczędna w trasie i nie łapie zadyszki. Mam ją z manualem (gówno z opla, m32. W pierwszych latach produkcji modelu ta skrzynia potrafiła się wysypać dość grubo. Mam poliftowa i podobno jest już lepiej.) Automaty w dieslu chyba nie są jakieś problematyczne, chyba to klasyczny automacik z konwerterem momentu, czyli jeżeli elektronika ogarnia, to wymiana oleju w terminie i jeździsz.
Na LPG nadaje
@4nonim 159 z dieslem 1.9 150 (najpopularniejszy) jest dość oszczędna w trasie i nie łapie zadyszki. Mam ją z manualem (gówno z opla, m32. W pierwszych latach produkcji modelu ta skrzynia potrafiła się wysypać dość grubo. Mam poliftowa i podobno jest już lepiej.) Automaty w dieslu chyba nie są jakieś problematyczne, chyba to klasyczny automacik z konwerterem momentu, czyli jeżeli elektronika ogarnia, to wymiana oleju w terminie i jeździsz.
Na LPG nadaje
@konradk1: nie interesują mnie modele poniżej 2009r. bo mamy już 2017.. ( ͡° ʖ̯ ͡°) i tak kupuje stare auto.. starą alfe.. ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale ma to coś, zawsze chciałem ją mieć( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4nonim: niestety wszystko co będzie fajne jeździć z automatem będzie ci trochę więcej palić. Jeżeli głównie trasy to bym polecił 2.4 jtdm - zejdziesz do 6 litrów spokojnie w trasieb - średnio z miastem 50/50% spalisz z 7-8 litrów ale przynajmniej nie będziesz się męczył z przyspieszaniem - szczególnie z automatem. Benzynowe JTSy w Alfach do gazu się nie nadają a jedynym nie JTSem jest mułowaty 1.8 przy którym o ile