Wpis z mikrobloga

@PMV_Norway: Maxusy 33 są najbardziej popularnym jachtem mazurskim wśród Januszy, którzy chcą się pokazać, z tego względu nie polecam :P Antila wydaje się być wporządku, chociaż nigdy nie miałem okazji się tym przepłynąć a tylko pooglądać. Jeżeli zdecydowałbyś się jednak na coś mniejszego niż 30ft to polecam twistera 780 - szybko idzie (ustępuje tylko tym szybszym tango i właśnie maxusowi 33 choć tylko minimalnie, ale co tu porównywać 30m2 żagla do
jaki masz MTB ? wóngiel może?( ͡° ͜ʖ ͡°) chciałbym wiedzieć czy warto wywalić tyle kasy na węgiel na ten nasz teren ?


@sailor_73: Siema. Mam alu, szkoda mi było kasy na węgiel, i chyba jest bardziej podatne na puknięcia. To co mogę polecić z nowości to sztywna oś. Super spaja rower.
@PMV_Norway: pływałam na maxusie i na Antili: obie to krowy - przy małym wietrze (co często zdarza się na Mazurach) praktycznie stoisz w miejscu mimo wielkich żagli; przy większym wietrze nic się nie kładą, nie dają za wiele frajdy, niestety. Jak masz początkującą załogę i dzieciaki, to polecam Antille, jak chcesz się kłaść i świrować, to jak kolega wyżej pisał, celuj w tango.
I fakt, Januszy sporo, ale zawsze można stawać