Wpis z mikrobloga

Mireczki, uważajcie jakie nicki wybieracie! Opowiem Wam swoją historię, która udowadnia że nazwa użytkownika na Wykopie to nie przelewki.

Otóż gdy ponad 10 lat temu rejestrowałem się tutaj (już chyba trochę dinozaur ze mnie, skoro dobrze pamiętam czasy, w których nie było kolorów nicków, a powód zakopu wpisywało się samodzielnie zamiast wybierać z listy), postanowiłem użyć nazwy "informatyk". Byłem wtedy gimbusem, więc informatyk był ze mnie żaden, ale interesowałem się tą dzieciną i prowadziłem kilka amatorskich stron z tym związanych. Adres jednej z nich - informatyka1.yoyo.pl - sprawił, że jako swojego nicku na niektórych forach internetowych zacząłem używać nazwy "informatyka1". Trochę głupia, no nie? Dlatego tworząc konto na Wykopie postawiłem na powiew świeżości i obciąłem dwa ostatnie znaki.

I wiecie dokąd mnie to zaprowadziło? Okazało się, że wpisując swój nick, wpisałem sobie swój przyszły zawód. Dziś mogę powiedzieć to już oficjalnie, bowiem nareszcie skończyłem studia i stałem się magistrem informatyki.

Pijcie więc ze mną kompot i bądźcie ostrożni - Wasz nick może stać się Waszą przyszłością! ;)

#studia #magisterka #programista15k #informatyk #wykop
  • 28