Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do Mirków i Mirabelek.
Gdybyście poznali dziewczynę level 20, która wychowała się połowę życia w USA i posiada obywatelstwo tego kraju to przeprowadzilibyście się do USA pozostawiają rodzinę w Polsce czy nie?
Bo właśnie mam taką okazję a raczej #rozowypasek z USA mnie namawia aby się przeprowadził się do niej, znamy się lekko ponad rok czasu, codziennie skype itd.
Bo ja serio mam dylemat, zawsze pociągało mnie USA ale gdy dochodzi się do tego momentu że ma się szanse na bycie tam to już bierze na myślenie.
Gdyby ktoś powiedział mi 2 lata temu że poznam dziewczynę z USA która jest Polką, coś z tego będzie to bym go wyśmiał.
Co Mirki i Mirabelki radzą? Mam na głowie jeszcze szkołę bo 4 klasa technikum i nie wiem czy przerwać i lecieć do niej, bilet też mało nie kosztuje bo 2000zł, mam tutaj rodzinę i kota który jest bardzo mnie mnie przywiązany (,) a z drugiej strony nie widzę siebie tutaj bo praktycznie nie ma pracy a jak sie już jakaś znajdzie to kilka lat doświadczenie potrzeba, studia itd. a na koniec 2400brutto.
Także zwracam się do WAS z pytaniem, co o tym sądzicie?
#rozowepaski #niebieskiepaski #polska #usa #podrugiejstroniebajora #emigracja #podroze #podrozujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 107
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: Ooo właśnie w końcu ktoś to napisał. #!$%@? że życie na kredyt, #!$%@? że bez ubezpieczenia lekarz da ci zdechnąć, #!$%@? że udaje się jednemu na dziesięć. Ale koleś w macu ma najnowszego iPhone'a!!!11oneone (*przy abonamencie milion dolanów/miesiąc na dwa lata). A już w ogóle wmawianie i radzenie 17 letniemu gówniarzowi aby wszystko zostawiał i #!$%@? żenił się z laskom ze skejpa dla vizy w USA to chyba szczyt #!$%@?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania odłóż hajs na bilet powrotny u kogoś zaufanego na miejscu, jedź i ciesz się życiem, niczego nie żałuj. A jak już żałować to lepiej czegoś co się zrobiło niż czegoś czego się nie miało okazji spróbować, chociaż sytuacja z wami jest niejasna, więc nastawiaj się na bycie samodzielnym A nie poleganie na kimś - dlatego też pieniądze na powrót i ewentualny miesiąc życia są konieczne, w razie gdyby coś się stało
  • Odpowiedz
lp344: Wiem, że może Ci się to wydawać głupią radą, ale ja bym nie jechała, przynajmniej nie w tym momencie. Stany ładnie wyglądają na filmach, ale niestety życie tam nie jest takie zajebiste jak 30 lat temu, to 2400 brutto w PL starcza Ci na w miarę spokojne życie - wiadomo, bez szaleństw, ale nie martwisz się np. o udzielenie pomocy przez szpital jak doznasz wypadku. W Stanach np. jest dużo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przerywać technikum to najgłupsza rzecz, jaką możnaby zrobić w takiej sytuacji. xD Kończ technikum i goł w USA. Wrócić mozna zawsze. A szansa może się nie powtórzyć. Naprawdę.

To brzmi jak tekst z jakiegoś hasztagu na TUMBLR #justgirlythings - ale naprawdę: prędzej będziesz żałować rzeczy, których nie zrobiłeś, a mogłeś, aniżeli złych decyzji, które i tak można najcześciej łatwo naprawić.
  • Odpowiedz